KOTO KADINLARINDAN BAŞKAN HÜRRİYET’E TEŞEKKÜR

KOTO’nun meslek komitelerinde görev yapan kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyaret etti, başarılı ve örnek alınan çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO) farklı meslek komitelerinde görev yapan kadın üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebi ile İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyaret etti. KOTO Meslek Komitesi üyeleri kadınlara kırmızı karanfil ve çeşitli hediyeler takdim eden Başkan Hürriyet ziyaretten ötürü mutluluk duyduğunu ifade etti. Meslek komitesi üyesi kadınlar, 8 Mart için İzmit Belediyesi tarafından asılan ve farklı tarihlere işaret eden billboardları çok anlamlı bulduklarını belirtti. Kadınlar için bir gün değil her günün önemli olduğunu belirten Başkan Hürriyet, “Sadece 8 Mart değil, yılın 365 günü kadınlara önem verilmeli. Biz de bu sebeple farkındalık yaratmak amacı ile kentin farklı noktalarına farklı tarihlere işaret eden kadınlar günü için billboardlar astık. ” diye konuştu.

Daha Fazla Kadın Olmalı

Başkan Hürriyet, “Daha iyi koşullarda, hem sosyal hayatta hem siyasal hayatta tüm koşullarda kadınların daha çok var olması, görünür olması için çalışıyoruz. Yönetim kademelerinde daha fazla kadın görmek istiyoruz. Sizlere de çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Zaten sizler kendi mecralarında, kendisini ispat etmiş isimlersiniz. Hepinize kentimiz adına imza attığınız güzel işlerden dolayı teşekkür ediyor ve nice başarılı çalışmalarda bir araya gelmeyi diliyorum” diye konuştu. Kadın bir belediye başkanının kent için çok büyük bir şans olduğunu belirten komite üyeleri, yürüttüğü başarılı ve örnek çalışmalardan dolayı Başkan Hürriyet’e teşekkürlerini sundu.