BAŞARANSPOR ŞAMPİYONLUĞU HÜRRİYET’LE KUTLADI

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, amatör kümeden Süper Amatör Lig’e çıkan İzmit Bekirpaşa Başaranspor Kulübü ile şampiyonluk kupasını birlikte kaldırdı.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Amatör Küme Ligi’ndeki mücadelesinden şampiyon olarak çıkan ve Süper Amatör Lig’e yükselen İzmit Bekirpaşa Başaranspor Kulübü’nü ziyaret etti. İzmit Belediyesi Muhtarlar Masası Koordinatörü ve meclis üyesi Süleyman Şen, meclis üyesi Yaşar Kardaş, Spor Müdürü Mithat Ağa, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın, İzmit Bekirpaşa Başaranspor Kulübü Başkanı Mustafa Küçük, kulüp yöneticileri ve takımın başarılı genç oyuncuları ziyarette yer alan isimler arasındaydı.

Hürriyet’e Teşekkür

Mahalle sakinlerinin de katılımı ile hasretle beklenen şampiyonluğu gururla kutladıklarını ifade eden İzmit Bekirpaşa Başaranspor Kulübü Başkanı Mustafa Küçük, kendilerini yalnız bırakmayan Başkan Hürriyet ve ekibine desteklerinden ötürü teşekkürlerini sundu. KASKF Başkanı Murat Aydın ise spora ve sporculara her zaman destek verilmesi gerektiğini belirterek Başkan Hürriyet’e amatör spor kulüplerine verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti. Aydın, “Geçtiğimiz hafta İzmit Belediyespor Kadın Basketbol takımımızın Adana’da oynadığı Türkiye finali çok önemliydi. Umarım önümüzdeki dönem Fatma Başkanımızın da dediği gibi o kupa buraya gelir” diye konuştu.

Hem Mahallem Hem İzmit Adına Onur Duydum

Böylesi güzel başarıları kutluyor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Hürriyet ise, “Ben kulüp başkanımıza, yönetimine, teknik heyete, futbolcularımıza ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Çünkü amatör spor kulüpleri, gençlerimize sahip çıkma, onları kötü alışkanlıklardan koruma, eğitimlerine, bedensel ve kişisel gelişimlerine katkı sunma noktasında hepimiz için çok kıymetli. Amatör spor kulüplerinin, özellikle kendi mahallelerinde yetişen gençlerimizin geleceğine çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Bu başarıdan hem mahallem adına hem de İzmit adına onur duydum, gurur duydum. Başarılarınız daim olsun” dedi

Ercan Deşat’ı Unutmadı

‘O Kupa İzmit’e gelecek’ sloganını hatırlatan Başkan Hürriyet, “Bizim sloganımız bu dönem ‘O kupa İzmit’e gelecek’ idi. Kim kupayı getiriyorsa onun yanındayız. Ben bu anlamda destek veren herkese teşekkür ederken, 2 yıl önce aramızdan ayrılan ve bu başarıya büyük katkısı olan eski kulüp başkanımız Ercan Deşat’ı da saygıyla, rahmetle anıyorum. Biz de elimizden gelen ne varsa, spor müdürlüğümüz ile belediye olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Çünkü gençleri önemsiyoruz” açıklamasında bulundu.

Daha Çok Çocuğumuzu Kucaklayalım

Başkan Hürriyet, “Bende bir anneyim. Evlat büyütüyorum. Gençlerimizin geleceğine verebileceğimiz ne katkı varsa tüm imkânlarımız ile destek verme gayretindeyiz. Bu anlamda amatör spor kulüplerinin çalışmaları bizler için çok kıymetli. Amatör spor kulüplerimizin daha çok İzmitli çocuğumuza kucak açması için desteklerimizi arttırarak sürdüreceğiz. Ben bir kez daha destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyor, kulübümüzü kutluyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Başkan Hürriyet, şampiyonluk kupasını kulüp yönetimi ve geleceğin yıldız futbolcuları ile birlikte kaldırdı.