BAŞKAN HÜRRİYET, İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜ ANDI

İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yılı nedeniyle bir anma mesajı yayınlayan İzmit Belediyesi Başkan Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihin akışını değiştiren Milli Mücadelemizin eşsiz destanı, kurtuluş ve bağımsızlığımızın simgesi İstiklal Marşı’mızın kabulünün 99. yılını kutluyor, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yılı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, istiklal ve istikbal mücadelemizin en çetin geçtiği dönemlerde yüreği vatan-millet sevgisiyle ve bağımsızlık aşkıyla yanan Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı, aziz milletimizin hissiyatına tercüman olmuştur.

Milli birlik ve beraberliğimizi, milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu en veciz biçimde ortaya koyan İstiklal Marşı, milletimizin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancının destanlaşmış metnidir. Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihin akışını değiştiren Milli Mücadelemizin eşsiz destanı, kurtuluş ve bağımsızlığımızın simgesi İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milli Marş olarak kabul edilişinin 99. yıl dönümünü kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum.” İfadelerini kullandı.