İZMİTİLİLER CUMHURİYET COŞKUSUNU MANGA İLE YAŞADI

Cumhuriyet Bayramı’na özel kutlamalarla İzmit’in her köşesinde bayram coşkusunu hissettiren İzmit Belediyesi, arabalı Manga konseri ile İzmitlilere unutulmaz bir gece yaşattı

Pandemi süreci dolayısıyla arabalı olarak 41 AVM Otoparkı’nda gerçekleşen Manga konseri ile Cumhuriyet Bayramı tüm kentte aynı coşku ile hissedildi. Türk alternatif rock müziğinin önemli temsilcilerinden Manga, Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında 41 Burda AVM Açık Otoparkı’nda İzmitlilerle buluştu. Pandemi koşullarına uyularak ve arabalı düzenlenen konserle, İzmitliler cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

Kentimize Armağan Olsun

Cumhuriyetin 97. yılına özel düzenlenen arabalı Manga konserinin açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet; ‘‘Cumhuriyet bizim her şeyimiz, Atamızın bize emaneti olan bu cumhuriyeti; korumak, gelecek nesillere aktarmak, hepimizin, Türk gençliğinin görevi ve sorumluluğu. Biz de göreve geldiğimizden beri milli değerlerimizi ve milli bayramlarımızı en büyük coşkuyla, bu bayramlara yakışır, kahramanlarımızın bize emanet ettiği bu değerlere sımsıkı sarılarak kutlamak adına var gücümüzle bu coşkuyu, bu kentte yaşatmaya çalışıyoruz. Bugün burada bu coşkuya ortak olduğunuz için öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün anlamlı bir gün, Cumhuriyetimizin kuruluşunun ve kurtuluşunun 97. yıl dönümü, hepimize, kentimize, çocuklarımıza, insanımıza kutlu olsun. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun değerli İzmitliler. Başta Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarına, bütün şehitlerimize rahmet diliyorum, bütün gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum, iyi ki bu vatanı bize emanet etmişler, iyi ki özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı bize armağan etmişler, bu anlamda Türk gençliği adına onurluyuz, gururluyuz, bugün İzmit’te bu coşkuyu hep beraber yaşıyoruz.’’ dedi.

İzmit Marşı İle ‘Gülümse İzmit’im’

Gecenin sürprizi ise ilk kez seslendirilen İzmit Marşı oldu. Ersen Çelik’in yazdığı İzmit Marşı hakkında duygularını dile getiren Başkan Hürriyet; ‘‘İzmit’imizi marka kenti yapmak bizim idealimiz ve iddiamız. Ben de bugün ilk defa sizlerle dinliyorum, bana da sürpriz oldu. Hep hayalimde bir İzmit marşı vardı, İzmir’in olur neden İzmit’in olmasın, bir İzmit marşı yazalım demiştim sağ olsun bugün ilk defa İzmit’in marşını dinlemek nasip oldu. İnşallah dillere pelesenk olur, herkesin dilline takılır. İzmit marşımız var artık. Hayırlı ve uğurlu olsun. Çok güzel bir konserle bu günü taçlandırıyoruz. Gençlerin çok sevdiği gruplardan bir tanesi, Manga. Gençler bizim için kıymetli, gençlere dönük çalışmaya gayret ediyoruz. Bugün Manga konseriyle hep birlikte coşacağız. Hepinize iyi seyirler diliyorum, bayramınız kutlu olsun.’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Bizim İçin Bir Gurur

Ardından başlayan konserde Manga grubu, sevilen şarkılarıyla iki saat boyunca İzmitlileri coşturdu. İzmitlilere seslenen Manga grubunun solisti Ferman Akgül; ‘‘8 ay sonra grubumuzun ilk konseri ve bu konseri İzmit’te 29 Ekim gibi özel bir günde gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Başta Belediye Başkanımız Fatma Kaplan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. 29 Ekim’de sahne almak bizim için çok büyük bir gurur ve şereftir arkadaşlar.’’ diyerek İzmitlilerin bayramını kutladı.