Hürriyet, Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesini imzaladı

By 26 Mart 2019 Arşiv

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, TEMA Vakfı’nın 31 Mart yerel seçimlerine yönelik hazırladığı ‘Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesine imza attı.

Gerek meclis çatısı altında gerek ilçe ilçe gezerek Kocaeli’nin çevre sorunlarına değinen, sorunların çözümüne yönelik çalışmalarda bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, şimdi de Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan adaylığı sürecinde de aynı sorumlulukla çalışacağına dair ‘Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesine imza attı.

ORMANI, SUYU, İKLİMİ VE HAVAYI KORUYAN TAAHHÜTNAME

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, önceki gün adına TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilciliğinden Zehra Genç ile bir araya geldi. Hürriyet, Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’nın (TEMA), 31 Mart yerel seçimlerine katılan bütün belediye başkanı adaylarının görev süreleri boyunca toprağı, ormanı, suyu, iklimi ve havayı koruyan politika ve uygulamaları öncelikli hale getirmeleri gerektiği inancıyla hazırladığı Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesini imzaladı. Başkan adayı Hürriyet attığı imza ile görev süresi boyunca toprağı, ormanı, suyu, iklimi ve havayı koruyan politika ve uygulamaları öncelikli hale getireceğini imza altına almış oldu.

İZMİT’İMİZİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKMAK İÇİN

Hürriyet’in imzaladığı taahhütname, ‘Sürdürülebilir hayat ilkesi’ çerçevesinde iklim dostu, ekosistem bütünlüğünü gözeten, yaşanabilir ve sağlıklı kentler için yerel yönetimlerin atabileceği adımları içeriyor. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Hürriyet, “Herkes sağlıklı, dengeli bir doğal çevrede yaşamak hakkına sahiptir ve çevresine sahip çıkan geleceğine sahip çıkar. Bizler de İzmit’imizin geleceğine sahip çıkmak adına TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilciliğinden Zehra Genç ile bir araya gelerek ‘Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesini imzaladık” dedi.