Hürriyet ile belediyedeki huzursuzluklar sona erecek

By 26 Mart 2019 Arşiv

Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet ziyaret için gittiği DİSK’e bağlı Genel İş Kocaeli Şubesinden tam destek aldı.

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet önceki gün DİSK’e bağlı Genel İş Kocaeli Şubesini ziyaret etti. Ziyarette DİSK’e bağlı Genel İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük ile Birleşik Metal İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik ve sendika yöneticileri hazır bulundu.

HÜRRİYET İLE BELEDİYEDEKİ HUZURSUZLUKLAR SONA ERECEK

Ziyarette ilk olarak konuşan Ziyarette DİSK’e bağlı Genel İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’i 31 Mart yerel seçimlerinde destekleyeceklerini açıkladı. Vedat Küçük, “Fatma Hanım’ın belediye başkanlığında İzmit’e adaletin geleceğine ve uzun yıllardır belediyelerde devam eden huzursuzlukların yok olacağına inanıyoruz. Hem halkımız hem de belediyede çalışan işçi arkadaşlarımızın daha mutlu bir İzmit’te yaşayacaklarına eminiz. Bu anlamda çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

İŞÇİLER TEŞEKKÜR EDİYOR

Konuşmasına devam eden Genel İş Şube Başkanı Vedat Küçük, Hürriyet’in şirketlerden KHK ile belediyelere geçen çalışanlara adalet getireceğine inandıklarını söyleyerek, “Kamuya geçenlere tanınan 52 günlük ilave devlet ikramiyesi belediyelerde şirket elemanlarına tanınmadı. “Belediye şirketlerinde çalıştırılan işçilerimiz ayrıştırılmadan kadrolular gibi cumartesi günüde hafta tatilinden yararlanamıyorlardı. Ama Başkan adayımız Hürriyet’in bu anlamdaki adaletli söylemleri sadece bizler değil, belediyelerde çalışan işçilerimiz de olumlu buluyor ve kendisine teşekkür ediyorlar. Bizde kendilerine destekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

İŞÇİLERİMİZ ARASINDA ADALET OLMAZSA OLMAZ

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet ise yaptığı konuşmasında, “Yönetim biçimimizde adaletin olmazsa olmaz bir yeri var. Taşerondan belediyelere geçen arkadaşlarımıza da aynı adalet duygusu içinde yaklaşacağız. İnsanların sorunlarının çözümünde özellikle emekçi insanların yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu ister sendikal mücadele olsun veya bir hak mücadelesi olsun, emekçilerimiz için bir icra gücünün elimizde olması anlamında çok önemlidir. Hak, hukuk ve adaleti İzmit’te sağlayabilmek için mücadele edeceğiz” açıklamasında bulundu.