HÜRRİYET’TEN İL VE İLÇE MÜFTÜSÜNE ZİYARET

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında İl Müftüsü Sinan Cihan ve İlçe Müftüsü Süleyman Küçük’e ziyarette bulundu. Müftülük çalışmalarını da ziyaret ederek haftalarını kutlayan Başkan Hürriyet, camilerin ve din görevlilerinin toplumumuzdaki yeri ve önemine vurgu yaptı.

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, belediye meclis üyeleri Süleyman Şen ve Ertuğrul Malkoç, CHP İlçe Başkan yardımcısı Tuncay Çakır ve ilçe sekreteri Arda Başaran’ın da eşlik ettiği ziyarette konuşan Başkan Hürriyet “Camilerimiz, insanlarımızın bir araya geldiği, kardeşlik duygularının, hoşgörü anlayışının ve sevginin güçlendiği ibadet mekânlarımızdır. Biz İzmit Belediyesi olarak camilerimizin ve din görevlilerinin toplumdaki yeri ve önemini biliyor ve çalışmalarımızı da bu hassasiyetle sürdürüyoruz.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

İlçe sınırlarımız içerisinde bulunan camilerimizin rutin temizlik ihtiyaçlarının yanı sıra tadilat ve onarım işlemlerini sürdürüyor, yıkama ve süpürme hizmetlerimize de aksatmadan devam ediyoruz. Din görevlilerimizin de bu önemli görevlerini en güzel koşullarda sürdürmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Geçtiğimiz meclis toplantımızda Eseler Mahallemizde bulunan mahalle konağımızın ikinci katını 3 yıl süre ile bedelsiz olarak İlçe Müftülüğüme tahsis ettik. Camilerimize ve din görevlilerine olan desteğimiz her zaman sürecek, bize ihtiyacınız olduğu an belediyemiz yanınızda olmaya devam edecek. ” dedi.