BAŞKAN HÜRRİYET, “ÇÖZÜM ÜRETEN KENTLER” DE KADIN TEMSİLİNİ ANLATACAK

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet 25 ülkeden konuşmacının katılacağı “Çözüm Üreten Kentler” Marmara Uluslararası Kent Forumu’nda Yerel Yönetimlerdeki Kadın Temsilini anlatacak.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,  İstanbul’da ilk kez düzenlenecek ve göçten iklim değişikliğine, şehir teknolojileri ve inovasyondan kamusal mekana kente ilişkin birçok konunun konuşulacağı Marmara Uluslararası Kent Forumu’na konuşmacı olarak katılacak. Başkan Hürriyet konuşmasında Yerel Yönetimlerde Kadın Temsili konusunda bilgi verecek.

25 ÜLKEDEN 200’DEN FAZLA KONUŞMACI

İstanbul’da ilk kez düzenlenecek Marmara Uluslararası Kent Forumu 25 ülkeden 200’den fazla konuşmacı ve aralarında 100’den fazla belediye başkanının bulunduğu 3 binden fazla katılımcı ile göçten iklim değişikliğine, şehir teknolojileri ve inovasyondan kamusal mekâna kente ilişkin birçok konuyu tartışmaya açacak.

YEREL YÖNETİMLERDE KADIN TEMSİLİ

Harbiye’deki İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Marmara Uluslararası Kent Forumu kapsamında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugün saat 16.00’da “Cam Tavanı Kırmak: Yerel Yönetimlerde Kadın Temsili” konusunda bilgi verecek.