Hürriyet öğrenci evinde öğrencilerin sorunlarını dinledi

By 25 Mart 2019 Arşiv

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Üniversitesi öğrencilerini evinde ziyaret ederek öğrenci evinde makarna yedi, öğrencilerin sorunlarını dinledi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Üniversitesi öğrencileri Kürşat İspirgil, Çağatay Suat ve arkadaşlarını öğrenci evinde ziyaret etti. Öğrencilerin sorunlarının konuşulduğu ziyarette öğrenciler Hürriyet’e öğrenci evi öğrenci işi makarna ikram etti.

“ŞEHİR MERKEZİNE İNMEYE ÇEKİNİYORUZ”

Ziyarette konuşan ve sorunlarını dile getiren üniversitesi öğrencisi Çağatay Suat, “80 bin öğrencisi olan bir üniversite var ama şehir merkezine inmeye çekiniyoruz. Çünkü İzmit’te vakit geçirebileceğimiz bir yer yok. Biz sizden İzmit’i canlandırmanızı istiyoruz. Bahar şenliklerimiz yapılmıyor. Biz bahar şenliklerinin tekrardan yapılmasını istiyoruz” dedi.

ULAŞIM SORUNUN ÇÖZECEĞİZ

Ardından konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “İzmit’in en temel sorunlarından biri ulaşım. Sadece Umuttepe’de değil şehrin bir çok noktasında ulaşımla ilgili sorunlar var. Göreve geldiğimizde öncelikle ulaşım sorununu çözmek istiyoruz. Gerek ring servislerle gerek projelerimizle bu sorunu çözmek istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

ŞENLİKLERİ KENT MERKEZİNDE YAPARIZ

Konuşmalarına devam eden Hürriyet, “Ayrıca kent merkezini canlandırmak istiyoruz. Üniversite öğrencilerimizi kentle buluşturmak istiyoruz. Bahar şenlikleri konusuna gelirsek, şuan üniversitede şenlikler yapılmıyor. Biz gerekirse bu şenlikleri kent merkezinde yaparız” ifadelerinde bulundu.