HÜRRİYET İFTİRACILAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Fethiye Köyü sakinleri ile bir araya geldiği köy meydanından kamuoyuna seslenerek, iftiracılar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Fethiye Köyü sakinleri, İzmit Belediye Meclisi üyesi AK Parti grubu üyesi Şener İnce’nin ‘Fethiye Köyü Cami’ne ayakkabılar ile girdiler’ şeklindeki asılsız iddiasını bir kez daha kamuoyu ile paylaşmak için bir araya geldi. Fethiye Köyü’ndeki cami olarak lanse ettirilmeye çalışılan ardiyeye giderek bir açıklama gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Fethiye Köyü sakinlerine ülke genelinde destek yağdı. Söz konusu alanın yıllardır köy halkı tarafından ardiye olarak kullanıldığı, yerel ve genel seçimlerde hükümet tarafından oy kullanımı için sandık kurulduğunu fotoğraflarla anlatan köy sakinleri, asıl iddiayı ortaya atan Şener İnce’nin davet etmelerine rağmen neden köye gelmediğini sordu.

AFFETMEYECEĞİZ

Köy halkı, ülke genelinde infial yaratan asılsız paylaşımlar sebebi ile büyük mağduriyet yaşadıklarını ve özür beklediklerini belirterek, “Bizler yıllarca cami hasreti çektik 10 yıl boyunca inşaatı tamamlanmayan camimizin inşaatı artık eskimişti. Fatma Kaplan Hürriyet’e, kendilerinin getirmediği hizmeti buraya getirdiği için teşekkür etmeleri gerekirken, bize ve Başkan Hürriyet’e karşı sergilenen bu tutumu affetmeyeceğiz. Bu iftirayı atan ve destekleyen herkesi köyümüze bekliyoruz. Bizler ahıra da camiye de tertemiz giren insanlarız. Kimseden nereye nasıl girileceğini öğrenecek değiliz” sözleriyle tepki gösterdi.

HİZMETİN SİYASETİ OLMAZ

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise, “Halka hizmet götürmenin siyasi ayrımı olmaz. Görevi devraldığımızdan bu yana hizmet götürmek için öncelik olarak yıllardır hizmet alamayan köylerimizi, mahallelerimizi aldık. Ben bu karalama, iftira dolu çirkin siyaset anlayışına alıştım. Ancak buradaki halkımıza yapılanı asla affetmeyeceğim. AK Partili Şener İnce de halkımızdan özür dileyene kadar da bu olayı her yerde dillendireceğim. Şener İnce oturduğu yerden değil, buraya gelerek cami nerede ardiye nerede öğrenecek. Hükümetin sandık kurup köylülere oy kullandırttığı yerin ardiye olup olmadığını bilmeyen birinin bu çirkin ithamlarına halkımızı asla maruz bırakmayacağım” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

9 Aralık Pazartesi günü çirkin iftiranın sahibi ve tüm destekçileri hakkında saat 10.00 da Kocaeli Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunacaklarını ifade eden Başkan Hürriyet, ““7 aylık kısa bir süreye rağmen ciddi anlamda vatandaşlarımızın isteklerini hiç geri çevirmedik. Belediye gelirlerini düşürme pahasına vatandaşın hizmetine sunulan şeylerde indirim yapmaya başladık. Camilere el atınca tahammül sınırları zorlandı. Bizimle mücadele edemeyince kirli siyasete bulaştılar. Sizleri temiz, cesur, ahlaklı siyasete davet ediyorum. Haydi ben alıştım iftiralarınıza ama bu halkımızı ülke genelinde rencide etmeye hakkınız yok. Muhtarımızın, muhtarlık binası bile yok. Buradan AK Parti Meclis Üyesi Şener İnce’ye sesleniyorum: Ya özür dile ya istifa et. Kendimi geçtim bu halka bu köye bir özür borcu var” açıklamasında bulundu.