BAŞKAN HÜRRİYET SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet geçtiğimiz gün yaşanan “Camiye ayakkabı ile girdi” tartışması sonrasında Ak Partili meclis üyesi Şener İnce ve konuyla ilgili paylaşımlarında hakaret edenlerle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in geçtiğimiz günlerde yıllardır hiçbir hizmetin yapılmadığı Fethiye Köyü’nde hem yapılan çalışmaları hem de eksiklikleri incelerken çekilmiş olan fotoğrafını kendi siyasi oyunlarına alet eden Başta Ak Partili Meclis Üyesi Şener İnce olmak üzere sosyal medyada hakaret içerikli paylaşım yapan herkes hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Başkan Hürriyet’e CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar,  İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya,  İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut,  Belediye Meclis üyeleri, Fethiye Köyü Muhtarı İsa Altıntaş ve çok sayıda partili eşlik etti.

 

KARALAMA YÖNTEMLERİNE DEVAM EDİYORLAR

 

Savcılığa suç duyurusunda bulunduktan sonra adliye önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Biliyorsunuz iki gündür ne yazık ki İzmit’in, Kocaeli’nin ve tüm Türkiye’nin gündemine düşen önemli bir konu var. Biz diyoruz ki bu milletin hizmete ihtiyacı var ama Ak Partili arkadaşlar diyor ki, “hayır biz kavga istiyoruz”. Biz diyoruz ki bu millet işsizlikten kırılıyor, ekonomi kötüye gidiyor, vatandaşımız için hepimiz el birliğiyle, uzlaşı kültürüyle, beraber hareket etmeli ve sorunları çözmeliyiz. Biz bunları yapmaya çalıştıkça ne yazık ki Ak partili arkadaşlar seçim döneminde karalama kampanyasıyla mücadele yönetimini seçtikleri gibi seçimden sonra da ne yazık ki aynı karalama ve iftira yöntemini devam ettiriyorlar” dedi.

 

KAVGADAN BESLENİYORLAR

 

Başkan Hürriyet, “Göreve geldiğimizden bu yana vatandaşlarımız için olumlu önerilerimize bile hep hayır cevabı verdiler. Hizmetleri nasıl engelleyeceklerini, nasıl set çekeceklerini, nasıl hizmetin önünü kapatabileceklerini düşündüler. Biz de göreve geldiğimizden beri bu kente kavga değil huzur lazım uzlaşı lazım diyoruz. Fakat bazı arkadaşlar kavgadan, huzursuzluktan, dini siyasete ve ticarete alet etmekten besleniyorlar. Ufacık bir şeyden bile bambaşka bir şey yaratıp bu olayı karalama ve linç kampanyasına dönüştürüyorlar” şeklinde konuştu.

 

İZMİT’İ KAYBETMEYİ HAZMEDEMEDİLER

 

“İzmit’i kaybedenler ne yazık ki kendileri de kaybettiler” diyen Başkan Hürriyet, “ İzmit’i kaybetmeyi hala hazmedemediler. Son olayda da gördüğünüz gibi Fethiye Köyü’ndeki camimizi yaptığımız hizmetlerimize bakıp ayrıca eksiklikleri de gözlemlerken çekilen fotoğrafları şuursuzca ve büyük bir ahlak yoksunluğu içerisinde “vay bunlar ahıra girer gibi camiye girdiler” şeklinde çok ağır hakaretlerle paylaşımda bulundular. Bunun neticesinde tüm Türkiye’de hem sosyal medyada hem basın önünde sarayın danışmanları ve milletvekilleri bile bu olayı kendilerine sakız edip oradaki köy halkının nasıl rencide olacağını düşünmeden fütursuzca paylaşımlarına devam ettiler” şeklinde konuştu.

 

İYİ NİYETLİ BİR ÇABA GÖLGEDE KALDI

 

Başkan Hürriyet açıklamalarının devamında, “Kendimden daha çok o halk için ve seçilmiş muhtarlarımız için üzülüyorum. Oradaki çok iyi niyetli bir çaba gölgede kaldı. Yüzde 80’den fazlası Müslüman olan bir ülkede kalkıp da camimize, değerlerimize bu şekilde hakaret edecek insanlar değiliz. Bunu bizi bilen herkes biliyor. Kalkıp da camimize ayakkabıyla girme hadsizliğini hiçbirimiz yapmayız. Bunun böyle olduğunu bile bile iftira atmak, karalamak, öncelikle imanımıza, inancımıza, vicdanımıza ve ahlakımıza aykırı bir durumdur” ifadelerini kullandı.

 

YANGINA KÖRÜKLE GİTTİ

 

Başkan Hürriyet, “Bu paylaşımı öncelikli olarak paylaşan İzmit Belediyesi Ak partili meclis üyesi ısrarla çağrı yaptım. Ya özür dile ya istifa et dedim. Ama bırakın özür dilemeyi ya da istifa etmeyi yangına daha da körükle giderek hakaretlerini devam ettirdi. Bu tavır kendisine yakışmadı. Hele de hocayım diyen birine hiç ama hiç yakışmadı. Biz artık şaşırmıyoruz artık bunlara da gülüp geçeceğim. Biz yine hizmetimize ve halkımızla bütünleşmeye devam edeceğiz” dedi.

 

PRİM VERMEYECEĞİZ

 

Başkan Hürriyet bu şekilde davranan kimseye prim vermeyeceklerini belirterek, “Bu tür hakaret eden ve haddini aşan insanlara sıfatı ve görevi her ne olursa olsun asla prim vermeyeceğiz. Yanlarına da bırakmayacağız. Biz mücadeleden geliyoruz ve bu mücadeleyi devam ettireceğiz. Ne kendime ne halkıma ne de muhtarlarımıza hakaret edilmesine asla izin vermem. O insanların haklarını ve itibarlarını savunmak bizim vazifemiz. O yüzden de bugün burada daha önce de bildirdiğim gibi savcılığa suç duyurusunda bulunmaya geldim. Hukuki yönden de mutlaka hakkımızı arayacağız” dedi.

 

TAZMİNAT DAVASI DA AÇACAĞIM

 

Açıklamalarına devam eden Başkan Hürriyet, “Seçim döneminde hep söylediğimiz bir şey vardı: Ne hak yeriz ne de hakkımızı yediririz. Asla bu konuda taviz vermeyeceğiz. Haklı olduğumuz konuda da suskun kalamayacağız ve hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Bugün Şener İnce hakkında suç duyurumuzu yaptık. Sayın savcımıza dosyamızı teslim ettik. Daha sonrasında da avukatım vasıtasıyla takip edeceğiz. Ayrıca bu paylaşımları yapan milletvekilleri ve saraydaki danışman da dâhil olmak üzere sosyal medyada hakaret, küfür, tehdit edenlere hem cezai işlem uygulanması için savcılığa suç duyurusunda bulunacağız hem de tazminat davası açacağız. Bu olayı burada bırakmayacağımı kamuoyuna bildirmek istiyorum.

 

AK PARTİLİLERDEN DESTEK MESAJI ALDIM

 

Kendisine destek verenlere teşekkür eden Başkan Hürriyet, “ Hakkaniyetli olan herkese, vicdanlı olan herkese, partisi görüşü ne olursa olsun yanımızda olanlara teşekkür ediyorum. Ak partili o kadar çok kişiden mesaj ve telefon aldım ki. Arayan Ak Partili arkadaşlar bu durumdan ne kadar rahatsız olduklarını dile getirdiler. Ak partilileri bile bu kadar rahatsız ettiyse varın düşünün gerisini. Bizim bu konuda hassasiyetimiz var. Milliyetçiliğimiz, inancımız, edebimiz, adabımız, kültürümüz ve örf ve adetlerimiz bizim için kıymetli ve özel. Kimseye çamur attırmayız. Çamur at izi kalsın mantığına da asla izin vermeyiz” şeklinde konuştu.

 

ALLAH’A ŞÜKÜR,  VEREMEYECEĞİMİZ HESABIMIZ YOK

 

Başkan hürriyet konuşmasını, “İzmit’e de bir sözüm var. Keşke hizmetlerimizle daha çok konuşulabilsek. Keşke vatandaşımızın dertleriyle daha çok dertlenebilsek. Ama Ak Partili arkadaşlar göreve geldiğimizden beri böyle ucuz şeylerle uğraşıyorlar. Biz hizmet için seçildik ve yine aynı düsturla, aynı anlayışla, aynı kararlılıkla ve inançla yolumuza devam edeceğiz. Allah’ımıza çok şükür veremeyeceğimiz hesabımız yok” şeklinde sonlandırdı.