Geçmiş dönem belediye başkanlarından Hürriyet’e tam destek

By 27 Mart 2019 Arşiv

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in Bekirdere Üçyol’da gerçekleştirdiği esnaf buluşmasına geçmiş dönem belediye başkanları da katılarak tam destek verdi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Bekirdere Üçyol’da bölge halkı ve esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi. Yoğun ilginin ve katılımın olduğu programa CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, geçmiş dönem belediye başkanları Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya, Fikret Toker, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve meclis üyesi adayları katıldı.

TERTEMİZ BİR SAYFA AÇALIM

Programda ilk olarak konuşan eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker, “15-20 yıl önce bu kentte birçok zorluğu beraber yaşadık. Fakat paranın olmadığı dönemde neler yaptığımızı herkes biliyor. Bizim o dönem yaptıklarımıza bakıldığında geride bıraktığım 15 yıl boşa geçmiş olarak gözüküyor. Biz şimdi diyoruz ki boşa geçen 15 yılı unutalım, Fatma kardeşimizle beraber tertemiz sayfa açalım” ifadelerinde bulundu.

İNANIYORUM Kİ..

Ardından konuşan geçmiş dönem belediye başkanlarından Hikmet Erenkaya, “Bu bölgede yıllar önce hizmetler verdik. O dönem muhalefet partisi olarak görev yaptık. Olanaklarımızın kısıtlılığına rağmen Kocaeli ve İzmit, Türkiye’nin gündemindeydi. Son 15 yılda baktığımızda ise projeler konuşulmuyor. Ben inanıyorum ki Fatma Kaplan Hürriyet bu işi başaracak ve İzmit’i kalkındıracaktır” dedi.

HÜRRİYET’İN YANINDAYIM

Geçmiş dönem belediye başkanlarından Sefa Sirmen ise yaptığı konuşmasında, “Bizim dönemimizde biliyorsunuz Türkiye, İzmit’i ve Kocaeli’yi konuşuyordu. Şimdi var mı İzmit’i konuşan? Hayır yok. 15 yılda yaptıklarını gördünüz. Bir tramvay yaptılar onu da nasıl yaptıklarını gördünüz. Şimdi yeni bir dönem. Bu yeni dönemde adres belli. Fatma Kaplan Hürriyet’in her daim yanındayız” şeklinde konuştu.

BU İŞ BİTTİ

Ardından konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Kocaeli’de belediye başkanlığı yapmış büyüklerimizin projeleri Türkiye gündemine oturmuştu. Projelerimiz gerçekten insanların hayatlarını olumlu yönde etkileyen projeler olmuştu. Şimdi ise İzmit halkı Fatma Hanım’ın aday olmasını istedi. Ben artık inanıyorum bu iş bitti. Fatma Kaplan Hürriyet İzmit’e hayırlı olsun diyorum. Fakat rehavete kapılmadan çalışmaya devam edeceğiz diyorum” ifadelerinde bulundu.

KALICI PROJELER

Son olarak konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bizim derdimiz İzmit. İzmit’in insanının dertlerini nasıl çözeriz onu düşünüyoruz. Değerli başkanlarımız gibi kalıcı projeler nasıl üretiriz onu düşünüyoruz. Burada esnaflarımız var. Esnafımıza sözümü söz, bu kentin parası burada kalacak. Biz istiyoruz ki esnafımız kazansın. Bu yüzden dışarıdan alım yapmayacağız” dedi.

BEKİRPAŞA HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALACAK

Konuşmalarına devam eden Hürriyet, “Yine sözüm söz, kesinlikle israf etmeyeceğiz. Kul ve yetim hakkına girmeyeceğiz. Bizim önceliğimiz esnafımız olacak. Ayrıca Bekirpaşa bölgesi bu güne kadar alamadığı hizmeti bizim dönemimizde alacak” ifadelerinde bulundu.