BELEDİYENİN İHTİYAÇLARI İZMEK’DEN KARŞILANACAK

By 4 Mayıs 2019 Haberler

HEM BELEDİYE, HEM KURSİYERLER KAZANACAK

Kısa adı İZMEK olan İzmit Meslek Edindirme Kurslarında yıl sonu sergi ve belge dağıtımları devam ediyor.

Erenler, Hacıhızır, Necati Gençoğlu, Topçular, Erenler, Cedit, Alikahya’da açılan İZMEK kurslarını bitirenlere düzenlenen törenle belgeleri verildi. Yıl sonu sergi ve belge dağıtım törenlerine katılan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ““ gerekli sistemi kurduktan sonra belediyemizin ihtiyacı olan kıyafetler İZMEK’lerimizde dikilecek. Böylelikle hem belediyemiz, hem de kursiyerlerimiz kazanacak” dedi.

693 KURSİYER

Necati Gençoğlu Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinlikte el nakışı, kırkyama, ev tekstili, örgü şiş, iğne oyası, ahşap ve giyim kurslarını 357, Alikahya Kültür Merkezi’nde de ahşap boyama, el nakışı, ev tekstili, giyim, yağlı boya resim ve iğne oyası kurslarını da bitiren 336 kursiyere belgeleri verildi, kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerinden oluşan sergiler düzenlendi.

HAYAL EDEREK BAŞLAR, ÇALIŞARAK DEVAM EDER

Yıl sonu sergi açılış ve belge dağıtım etkinliklerinde konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “İZMEK’ler sadece senede bir kere el emeklerimizin, ürünlerimizin sergilendiği bir alan olmamalı. Kadınlarımızın hayatın içinde daha fazla sosyalleşmesi, daha fazla var olması, daha fazla iş alanlarının içinde olması çok önemli. Bu işi büyütmeli, aktif hale getirmeliyiz, bu işi ekonomiye katkı verecek bir hale getirmeliyiz. Kadınların ayakları üzerine daha sağlam basabilmeleri için onlara ekonomik gelir elde etmelerini sağlayacak hale getirmek zorundayız. Önümüzdeki süreçte, mutlaka İZMEK’te revize yapacağız ve daha pratik hale getireceğiz. İZMEK’lerimizi uluslararası fuarlara açmalıyız. İstersek yapabiliriz. Her şey hayal ederek başlar, çalışarak devam eder ve dayanışmayla da çok daha büyük hale gelir.

KADINLARA SÖZÜM OLSUN

Bu kentte yaşayan, emek veren tüm kadınlarımıza sözüm olsun. İZMEK’lerimizi sizlerle birlikte daha güzel hale getireceğiz. Bu kursları kentin geneline yaymak lazım. Daha çok insanı, kadını, İzmitliyi buraya getirmeliyiz. Daha büyük çapta, gerek sanal ortamda, gerek kuracağımız çınar satış mağazalarımızda satış desteği, gerek uluslararası fuarlarda bunların daha da kıymetlenmesi için bir çalışma başlatacağız. Kent ve aile ekonomisine katkı sağlayacak tarzda yeniden revize edeceğiz. Bunu önümüzdeki süreçte sizlerle planlayacak ve projelendireceğiz. Tüm kursiyerlerimize yapmış oldukları güzel çalışmalar için çok teşekkür ediyorum. Hocalarımızı özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi. Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri verildi ve sergilerin açılışı yapıldı.