Mancarlı pideyi dünya markası yapacağız

By 16 Mart 2019 Arşiv

Yeşilova Mahallesi’nde Manav Buluşması gerçekleştiren İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, “Mancarlı pideyi bir dünya markası haline getireceğiz”

CHP Kocaeli milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Serdar Kaman, Millet İttifakı Kandıra Belediyesi Başkan adayı Ercüment Şahin, İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar ve parti yöneticileri katıldı.

MANCARLI PİDE’Yİ DÜNYA TANIYACAK

İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet gerçekleştirdikleri Manav Buluşması’na katılan tüm manavlara tek tek teşekkür ederek, kendilerine verdikleri önemi meclis üyesi aday listesine baktıklarında görebileceklerini söyledi. Manavlara özgü olan mancarlı pidenin sadece Kocaeli’de değil tüm dünyada tanınması için çalışacaklarını belirterek, “Mancarlı pideyi uluslararası arenada tanıtacağız ve bir marka haline getireceğiz. Dünyada marka olacak mancarlı pide.

MANAVLAR BENİM BAŞIMIN TACI

“Manavlar benim başımın tacı. Meclis listemizin de yarısı manav. Biliyorsunuz ben de muhacirim. Kocaeli’de de manav ile muhacir el ele anılır. Bu kardeşlik adına bütün manavlardan yetki bekliyorum. Manav kardeşlerimizin daha fazla ileri noktada olması, daha çok varlığını hissettirmesi, yönetimlerde daha çok yer alması ve daha fazla bu kentte hak ettiği saygıyı görmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

KİMSEYLE KAVGA ETMEYE ZAMANIM YOK

“Yola çıktığımızdan beri büyük bir inançla yürüyoruz. Biz bu kenti geliştirmek, yaşayan bir kent haline getirmek istiyoruz. İnsanlara partizanca davranmayacağız. Vicdanımızı asla elden bırakmayacağız. Bizim kavga edecek zamanımız yok. Önceliğimiz kadınlar, gençler ve çocuklar olacak. Okullarımıza mutlaka personel desteği vererek fiziki koşullarını iyileştireceğiz. Kadınlarımıza istihdamda ve sosyal hayatta daha fazla yer almalarını sağlayacağız. Atanamayan öğretmenlerle eğitime uzak kalan çocuklarımızı buluşturacağız. Camilerimize yardım edeceğiz, Muhtarlıklarımıza mutlaka personel desteği sağlayacağız. Kadınların el emeklerinin değerlendirilmesi için kooperatifler kuracağız. Yurt dışına bile satış imkanı sağlayacağız. İZMEK’lerde alınan sertifikalar çekmecede kalmayacak” dedi

İZMİT’İN ÇINARI OLACAĞIZ

Konuşmasına devam eden Hürriyet, “Yaptıklarımızla iz bırakacağız. O yüzden projelerimizin hepsine çınar adını verdik. Tıpkı ulu bir çınar gibi. Bizden sonra bıraktığımız eserlerle adımızdan bahsettirelim diyerek çocuklarımızın geleceğine tuğla koymak istiyoruz. Köylerimizdeki imar problemlerini sizin için çözeceğim” dedi.

BEKA SORUNUNU MUSTAFA KEMAL ÇÖZDÜ

Programda konuşan CHP Milletvekili Haydar Akar ise seçimlere 15 gün kaldığına dikkat çekerek, “Yerel seçime 15 gün kaldı. Halkımıza, ilçelerimize hizmet etmek isteyen adaylarımız projeleriyle birbirleriyle yarışıyorlar. 31 Mart akşamı Fatma Kaplan Hürriyet ve Serdar Kaman belediye başkanı olduğunda İzmit’e ve Kocaeli Büyükşehir’e hizmet etmeye başlayacak. İnşallah 13 belediyeyi alacağız ve asla Türkiye’de bir beka problemi olmayacak. Türkiye’nin beka sorunu 1923’te Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından çözüldü. Türkiye’nin beka problemi olduğunda Yeşilovalılar, manavlar ve 82 milyonluk Türkiye gövdesi siper eder” dedi.

FATMA HANIM MECLİSTE TÜRKİYE’NİN SESİ OLDU

Konuşmasına devam eden Haydar Akar, “Kimse yerel seçimleri beka problemiyle ilişkilendirmesin. Çıkıp utanmadan zillet ittifakı diyerek, Türkiye’nin yüzde 50’sini ötekileştiriyor. Kocaeli’de Türkiye’nin 81 ilinden vatandaşımız barış içerisinde yaşıyor. Bize zillet diyenlere dersini vermemiz gerekiyor. Fatma Kaplan Hürriyet mecliste sadece Kocaeli’nin sesi olmadı. EYT’lilerin, taşeron işçilerin, terörde yaralanıp gazi sayılmayanların sesi oldu” dedi.

15 SENEDİR SİZİ TUTAN MI VAR?

Akar, “Fatma Hanım’ın rakibiyle aynı dönemde milletvekilliği yaptım. 8 sene Kocaeli ve İzmit için çaktığı bir çiviyi söyleyemezler. İzmit’te senelerdir Fatma Hanım’ın rakibini görmediniz. Şimdi İzmit’e hizmet edeceğiz diyorlar. Madem hizmet edecektiniz 15 senedir İzmit’i ve Kocaeli’yi siz yönetiyorsunuz da elinizi tutan mı vardı, niye yapmadınız?” açıklamasında bulundu.