“Kent esnafına kazandıracak projelerimizle geliyoruz”

By 23 Mart 2019 Arşiv

KOTO’yu ziyaret eden Hürriyet;

“Kent esnafına kazandıracak projelerimizle geliyoruz”

Kocaeli Ticaret Odası’na ziyarette bulunan İzmit Belediye Başkan Adayı Hürriyet, “Kent esnafına kazandıracak projelerimizle geliyoruz” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, geçmiş dönem ilçe başkanları Mehmet Ümit Küçükkaya ve Alpaslan Seymen ile birlikte Kocaeli Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Hürriyet’i KOTO Başkanı Necmi Bulut ve KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan karşıladı. Kent sorunlarının konuşulduğu toplantının ardından KOTO meclis üyeleri Hürriyet’in doğum gününü kutladı.

YEREL TİCARETİN KORUNMASINI İSTİYORUZ

Toplantıda ilk olarak konuşan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Yerel seçimlerin kentimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. KOTO kentin en aktif kuruluşlarından biridir. Biz yerel seçimlerden sonra yerel ticaretin korunmasını bekliyoruz. Uluslararası firmalar mahalle ve sokak aralarına girerek yerel firmaları zor durumda bırakmaktadır” şeklinde konuştu.

AYAĞIMIZ YERE SAĞLAM BASIYOR

Ardından konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Biz bu kenti birlikte paylaşalım düşüncesiyle yönetmek istiyoruz. Yola çıktığımızdan beri çok söylediğimiz bir şey var. Ayağımız yere sağlam basıyor. Göreve geldiğimizde neler yapacağımızı iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.
MARKA HALİNE GELMESİ GEREKİYORDU
Hürriyet, “Bu kentin tıkanan bazı damarları var. Bu kent çok zengin bir kent. Yetki ve imkanları olmasına rağmen 15 yılda bu kentin marka bir kent haline gelmesi gerekiyordu. Ama bugün baktığımızda akşam 18:00’dan sonra hayatın bittiği bir kentte yaşıyoruz. Biz İzmit esnafına kazandıracak projelerimizle geliyoruz” şeklinde konuştu.

İSTENİNCE YAPILABİLİR

Konuşmasına yerel ticarete değinen Hürriyet, “Esnaflar bir bir kepenk kapatırken yerel yönetimlerin bu duruma hiçbir önlem almadığını görüyoruz. Bugün Eskişehir hükümet kaynağı olmamasına rağmen kentini marka haline getirmiştir. Eskişehir esnafın para kazandığı bir kent haline geldi. Demek ki istenince yapılabilir” ifadelerinde bulundu.