Hürriyet’ten Yaman’a sert çıkış, “Ben kadın olarak geldim, onlar adam olarak gelemedi!”

By 11 Ocak 2019 Arşiv

Kömür tozu yağmuruyla mücadele eden Dilovası Kayapınar ve Turgut Özal Mahallesi sakinlerini ziyaret eden CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, Cemil Yaman’ın ‘Matmazel şov yapıyor’ sözlerine de karşılık verdi; “Ben kadın olarak buraya geldim onlar adam olarak buraya gelemedi”

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet; CHP Dilovası Belediyesi Başkan adayı Kemal Memiş, CHP Dilovası ilçe Başkanı Kerem Aydemir ile birlikte önceki akşam Kömürcüler OSB’nin kömür yağmuruyla mücadele eden Dilovası sakinlerini bir kez daha ziyaret etti. Daha önce de Kömürcüler OSB’nin yarattığı sıkıntıları dinlemek için Ankara mesaisi sonrasında Dilovası sakinlerinin ziyaret eden Hürriyet, bu sefer de Ankara’dan gelir gelmez ilçe sakinlerini unutmadı. AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın “Matmazel şov yapıyor” sözlerine de cevap veren Hürriyet, “Ben matmazel falan değilim. Kenti ve insanı için onların gösteremediği cesareti gösteren güçlü bir kadınım. Ben kadın olarak buraya geldim, onlar adam olarak buraya gelemedi” dedi.

MİLLETİN SESİNİ DUYURMAK ŞOV MU?

Dilovası sakinleriyle buluşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Dilovası sorunlarının AKP’li siyasilerin umurunda olmadığını belirterek, “Siz burada kömürden boğuluyormuşsunuz, ölüyormuşsunuz umurlarında değil. Seçim dönemi kırk takla atıyorlar, şimdi bizi şov yapmakla suçluyorlar. Eğer milletin yardımına koşmaksa, eğer milletin sesini duyurmaksa şov yapmak evet şov yapıyoruz. Biraz onlar da şov yapsınlar da şu sorunu çözsünler. Bu şov falan değil. Seçim bitiyor, tüm sözlerini unutuyorlar. Dilovası bizim davamız diyorlardı. Ne oldu o davaya? Kaç sene oldu o dava çözülemedi. Demek ki, birilerinin hakiki davası değil. Ama biz oy hesabı yapmadan geldik, yanınızda aslanlar gibi durduk. Yeter ki sorununuz çözülsün, çocuklarınız artık hasta olmasın. Sizlerin evladı bizim de evlatlarımız, bu kentin evlatları, bizim geleceğimiz” dedi.

CEMİL YAMAN MECLİSTE DİLOVASINI KONUŞAMADI

Açıklamasına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Siyaset hizmet etme aracıdır, birilerinin cebini doldurma aracı değildir. Ama bugün gelinen noktada ne yazık ki, kimlerin iş aldığını hangi müteahhitlerin iş yaptığını, o işlerden kimlerin ne kadar nasıl kazandığını da hepimiz biliyoruz. Seka’yı, Sümerbank’ı zarar ediyor diye kapatmadılar mı? İsteseler Kömürcüler OSB’yi kapatamazlar mı? Ama biz buraya gelene kadar sizin sesinizi duymuyorlardı. ‘Ankara’dayız gelemeyiz’ diyorlardı. Biz buraya gelince birilerinin aklı başına geldi. Mecliste Dilovası’nda konuşacaklardı. Meclisin resmi gündemine göre geçtiğimiz Salı günü Cemil Yaman’ın konuşması olacaktı. Sözde sizin sorunlarınızı söyleyecekti, belgeler gösterecekti. Ama vazgeçti, konuşmadı. Konuşma hakkını başka birine verdi. Bakana gitti, iki fotoğraf paylaştılar. Ben de sonuna kadar takipçisi olacağım bakalım çözecekler mi, çözemeyecekler mi?”

BEN MATMAZEL DEĞİL, ONLARIN YAPAMADIĞINI YAPAN GÜÇLÜ BİR KADINIM!

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın Danışma Kurulu Toplantısında kendisini hedef alan sözlerine de sert bir şekilde cevap veren Milletvekili Hürriyet, “Kadını ikinci sınıf gördüklerini bir kez daha gösterdiler. Demişler ki beyefendiler; ‘Matmazel burada geliyor şov yapıyor’ Lafa bak. Kadını nasıl küçümsedikleri belli. Ben matmazel falan değilim. Burada yaşayan vatandaşlar için onların yapamadığını yapan, koyamadığı cesareti gösteren güçlü bir kadınım. Ben kadın olarak buraya geldim onlar adam olarak buraya gelemedi. Bu ilçenin sorunu bizim de sorunumuz. Bu sorunu dile getirmek, gücünüze güç katmak adına burada sizlerle buluştum. Ama onlar bu cesareti gösteremedi. İktidar konuşmaz iktidar yapar. İcraatlarını göreceğiz. El mi yaman bey mi yaman görelim bakalım Cemin Yaman” açıklamasında bulundu.

TABİ Kİ OY İSTEYECEĞİZ!

AKP’li Milletvekili Yaman’ın ‘Dışarıdan gelen siyasetçiler’ sözünün de büyük talihsizlik olduğunu belirten Hürriyet, “Diyorlar ki; geliyorlar Dilovası’nın dışından oy istiyorlar. Biz siyasetçi değil miyiz, siz isterken iyi de biz istemeyecek miyiz? Ama biz önce oyunuzu verin sonra hizmet edelim demiyoruz. Sonra da kulaklarımızın üzerine yatmıyoruz. Bakın oy almasak da geliyoruz. Gelmeye de devam edeceğiz. Onların canı sıkılsa da, oy isteyeceğiz. Onların bugün batırdıklarını düzeltme yetkisi isteyeceğiz.Sorunlarınızın çözümü için dikkatli olmak zorundasınız. Onların canı sıkılsa da, ben bu uyarıları yapacağım, bu mücadeleye sonuna kadar devam edeceğim. Oy kaygısı gütmeden, oy pazarlığı yapmadan insani değerler çerçevesinde yanınızda yer alacağım”

SAKIN CİLALI LAFLARA KANMAYIN

Milletvekili Hürriyet, ilçe sakinlerinin AKP’li siyasetçilerin sözlerine kanmamaları gerektiğinin de altını önemle çizerek, “ Artık boş laflara kanmayın ve kandırılmayın. Aynısını tapu sorunu yaşayan Gebze’de de yaşadık. Bu seçimde de AKP’ye güvendiler, ama şimdi tapularına alabilmek için dava açmak zorunda kaldı. Başbakan bile geldi Ramazan ayın sizin tapularınızı vereceğim dedi. Ama bakın yine mağdur oldular. Kendi hakkınızı, hukukunuzu savunun. Bu birlikteliğinizi bozmayın. Birilerinin cilalı laflarına, bakanlarla verdikleri pozlara kanmayın. Bugünleri sakın unutmayın. Ben Dilovalıyım, ben Gebzeliyim, Derinceliyim, İzmitliyim, Kartepeliyim. Ben Kocaeliliyim ve Kocaeli halkının her kim olursa olsun mağdursa, ihtiyacı varsa, sonuna kadar usanmadan, korkmadan yanında olmaya devam edeceğim” açıklamasında bulundu.