HÜRRİYET’TEN PİŞMANİYE ŞENLİĞİNDE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 3-4-5 Ekim tarihlerinde düzenlenen Pişmaniye Şenliği’nde yer alan üreticilere, sahne ekiplerine ve basın mensuplarına teşekkür etti.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 3-4-5 Ekim tarihlerinde düzenlenen Pişmaniye Şenliği’nde emeği geçen Vaveyla Kukla Ekibi, Karikatürist Onur Karagöz, 41 Bando Ekibi, Sahne İzmit İstanbul Chef ekibi, etkinliğe katılan pişmaniye firması sahipleri ve basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek teşekkür etti.

Programa Hürriyet’in yanı sıra Vaveyla Kukla Ekibi’nden Hilal Akcan, 41 Bando ekibinden Ali Arslanoğlu, Alternaif Tiyatro Ersin çakmak, Gastra İstanbul Şefi Ayşegül Özdemir Sahne İzmit ekibinden Enis Üstüntaş, Yıldız Can Pişmaniye sahibi Çiğdem Akbaş, Önder pişmaniye sahibi Önder Akbaş, Naz Pişmaniye sahibi Suat Kaçar, Kar Pişmaniye sahibi Uğurcan Üçcan, Üçcan Pişmaniye sahibi Yaşar Üçcan, Simay Pişmaniye ve 41 Şekerleme sahibi Fuat Mandil, İpek Pişmaniye sahibi Hüseyin Canıgeniş, Boğaziçi Pişmaniye sahibi Kadir Çetin ve Buşah Pişmaniye sahibi Mustafa Şahin, İzmit Belediyesi Koordinatörü Sercan Al, Kültür Müdürü Dilek Alp ve basın mensupları katılım sağladı.

MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTECEK BİR ETKİNLİK

Kahvaltının ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “3 günlük Pişmaniye Şenliğimizden sonra hem katılımcı üretimci arkadaşlarımıza, sahnede yer alan arkadaşlarımıza ve basın mensuplarımıza teşekkür etmek istedik. Üretici arkadaşlarımızla hızlı bir şekilde koordine olarak, İzmit’imizin marka değerini yükseltecek bir etkinlik yapmak istedik” sözlerini kullandı.

İZMİT’İN KURTULUŞU İLE BİRLEŞTİRECEĞİZ

“Göreve geldiğimizden beri İzmit’imizin marka değerleri için projeler yapmaya çalışıyoruz” diyen Hürriyet, “Bu etkinliğin asıl ev sahibi üretici arkadaşlardır. Önümüzdeki yıllarda daha güzel bir proje yapmak istiyoruz. Seneye İzmit’in kurtuluşu ve pişmaniye şenliğimizi birleştirmek istiyoruz. Aynı zamanda diğer kentlerden yöneticileri de davet edeceğimiz çok daha büyük bir etkinlik yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

ESNAFLARDAN OLUMLU TEPKİLER ALDIK

Hürriyet konuşmasını, “Planlamayı yine üretici arkadaşlarımızla yaparak önümüzdeki yıl daha büyük bir organizasyon yapacağız. Bu etkinlikte halkımızdan da iyi tepkiler aldık. İnsanlarımız ekonomik krizin etkisiyle mutsuz durumda. Bu ortamda en azından halkımızın biraz olsun mutlu olması adına bu etkinlikleri düzenliyoruz. Etkinliğimizle birlikte kentimizdeki esnaflardan da olumlu tepkiler aldık. Bir kez daha bu etkinliğe katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde sürdürdü.

GENÇLERİMİZ PROJELERİMİZE DAHİL OLACAK

“Üniversiteyi sık sık dile getiriyorum” diyen Hürriyet, “Üniversiteliyi kente indirmek gerekiyor. Bu etkinliği de üniversiteden başlattık ve üniversite öğrencileri etkinliklere çok ciddi katılım sağladı. Kentimizin ivme kazanması açısından da üniversite öğrencilerin önemi büyüktür. Birçok öğrenci kenti görmeden gidebiliyor. Bu yüzden bütün etkinliklerimiz üniversite ile başlayacak ve o gençlerimiz de projelerimize dahil olacaktır” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

BASINA TEŞEKKÜR

Yayınladıkları haberleri ve yazılarıyla şenliğin kamuoyuna daha geniş ve daha etkili aktarılmasını sağlayan basın mensuplarına da ayrı ayrı teşekkür eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “ şenliğimizin öncesinde ve sonrasında etkinliklerimizin bu kadar geniş kitlelere ulaşmasında basın mensuplarımızın desteği çok büyük. Şenliğimize katkı sağlayan muhabirlerimizden kurum içerisinde çalışan emektarlarına kadar her birine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Belediyenin Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine de teşekkür eden Başkan Hürriyet, ardından şenliğe katkı sağlayan katılımcılara teşekkür plaketlerini taktim etti.