Hürriyet’in coşkusu bile Yenimahalle’nin karanlığını aydınlattı

By 18 Mart 2019 Arşiv

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet seçim ofisi açacağı Yenimahalle’de başkan gibi karşılandı. Yenimahalleliler Hürriyet için yaktıkları onlarca meşaleyle adeta karanlığı aydınlattı

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ve parti yöneticileri önceki akşam Yenimahalle’de Seçim İrtibat Ofisi açtı. Yenimahalle sakinleri tarafından coşkuyla karşılanan Hürriyet vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

YENİMAHALLE’NİN SORUNLARINI BİZ ÇÖZECEĞİZ

Sık sık sözleri sloganlarla kesilen ve kendisine yoğun sevgi gösterisinde bulunulan İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet açılış öncesi yaptığı konuşmada, Biz bu kente herkese insani değerler temelinde hizmet etmek adına yola çıktık. Hep halkın arasında bir milletvekili olarak vatandaşın sorununu, ihtiyacını ve çözümlerini iyi biliyoruz. Bu bölge yıllardır hizmet alamadı. Biz ne yaptıysak hala aynı duruyor. Biz Yenimahalle’yi yepyeni yapacağız, bu mahallenin tapu sorununu, 2B sorununu, kentsel dönüşüm sorununu bizler çözeceğiz” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM RANTSAL DÖNÜŞÜM OLMAYACAK

Konuşmasına devam eden İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Göreve geldiğimizde çocuklarımıza iş alanları açacağız. Dışarıdan işçi, müteahhit getirelim demeyeceğiz. Bu kentin ekmeğini sizler yiyeceksiniz. Biz insanlara kapımızı kapatmayacağız. Çocuklarımıza eğitim desteği vereceğiz. Kadınlarımız daha rahat çalışabilsin diye kreşler inşa edeceğiz. Kentsel dönüşüm, rantsal dönüşüm olmayacak. Yerinde dönüşüm yapacağız. Hiçbir Yeni Mahalleli vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

SİZLERE TAPU VERMEK FATMA HANIM’A NASİP OLACAK

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise yaptığı konuşmada Yenimahalle’ye dair ne sorun varsa hepsini Fatma Kaplan Hürriyet’in TBMM’de dile getirdiğini hatırlatarak, “Bu mahallenin kentsel dönüşüm sorunu vardı, 2-B sorunu vardı, Radar’da tapu sorunları vardı hepsini Fatma Hanım dile getirdi. AKP’nin milletvekilleri Orman Bakanıyla görüştüremiyordu, Fatma Kaplan Hürriyet onları görüştürdü. Şimdi sizlere tapularınızı vereceğiz diyorlar. İnşallah nasip Fatma Kaplan Hürriyet’e olacak” dedi.

15 SENE ÖNCE MARKA KENTTİ YİNE OLACAK

Konuşmasına devam eden Milletvekili Akar, “Fatma hanım sizlere İzmit’in 15 sene önceki halini aratmayacak. 15 sene önce İzmit Türkiye’ye mal olmuş marka kentti. Şimdi Fatma Hanım’la birlikte yeniden marka kent olacak. Fatma Kaplan Hürriyet 31 Mart akşamı İzmit Belediye Başkanı olduğunda ne beka sorunu olacak? Türkiye’nin beka problemi 1923’te Mustafa Kemal Atatürk tarafından halledildi. 31 Mart’ta Fatma Kaplan Hürriyet’i Belsa’ya sokmamaya çalışanlar beka tokadı yiyecek” dedi.

HÜRRİYET SİZİN KIZINIZ

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız ise açılış öncesi yaptığı konuşmada, “Yenimahallede görüyorum ki İzmit’in kızı Fatma Kaplan Hürriyet’e sahip çıktınız. 15 gün içerisinde Fatma Hanım’ı İzmit’te Serdar Kaman’ı da Büyükşehir Belediye Başkanı yapmak için gece gündüz çalışacağız. Sizleri böyle güler yüzlerle görüyoruz, 31 Mart günü de Gülümse İzmit diyeceğinizden bir şüphem yok” dedi. CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, “Fatma Kaplan Hürriyet’e olan desteğini gözlerinizdeki ışıltıdan anlıyorum. Sefa Sirmen’in Fikret Toker’in, Hikmet Erenkaya’nın seçim çalışmalarındaki aynı destek Fatma Kaplan Hürriyet’e de var. O sizin kızınız, sizin evladınız” şeklinde konuştu.