HÜRRİYET, SİZİ MANCARLI PİDEYE ÇAĞIRIYOR

By 30 Eylül 2020 Haberler

İzmit Belediyesi tüm sosyal tesislerinde hafta başından itibaren mancarlı pide ikram etmeye başlayacak.

Yerel seçimlerden bu yana İzmit’in yerel tadı mancarlı pideyi marka yapmak için çalışmalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, hafta başından itibaren belediyenin tüm sosyal tesislerinde haftanın bir günü mancarlı pide ikram etmeye başlayacak.

Mancarlı Pideyi Tatma Zamanı Geldi

İzmit’i her yönüyle gerek Türkiye gerekse Dünya’ya tanıtmak isteyen ve çalışmalarını bu yönde devam ettiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesine kazandırdığı sosyal tesislerinde mancarlı pide ikramına başlayacak. İzmit’in kendine has tadı mancarlı pidenin tanıtımıyla ilgili olarak tasarladığı pek çok projesi Covid-19’a takılan Hürriyet, İzmit Belediyesi bünyesinde faaliyete geçen sosyal tesislerde tüm İzmitlilere mancarlı pideyi tattıracak. Gönüllü kadınların hazırlayacağı mancarlı pideyi İzmitlilere sunmaktan büyük gurur duyacağını belirten Başkan Hürriyet, “Pandemi sebebiyle insanlarımıza mancarlı pideyi tattıramadık. İnsanlar artık evlerinden çıkmaya başladığına göre şimdi de bizim binbir el emeği ile hazırladığımız mancarlı pideyi tatma zamanları da gelmiştir” dedi.

Haftada Bir Gün Mancarlı Pide İkramı

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “İzmit Belediyesi bünyesine kazandırdığımız sosyal tesislerimizde haftada bir gün İzmitlilere bu kentin has tadı olan mancarlı pideden ikram edeceğiz. Mancarlı pidemiz önce vatandaşlarımızdan sonra tüm Türkiye ve Dünya’dan tam not alacak. Biz mancarlı pideyi dünyaya tanıtmaya kararlıyız. Ve bu kararımızı tüm İzmit görecek” açıklamasında bulundu. El emeği mancarlı pidelerin en kısa zamanda sosyal tesislerde ikramına başlanması bekleniyor.