HÜRRİYET, ŞEB-İ ARUS’DA VATANDAŞLARLA HZ. MEVLANA’YI ANDI

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet katıldığı Hz. Mevlana’yı ölümünün 746. yılı sebebi ile düzenlenen Şeb-i Arus programına katıldı.

 

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Tasavvuf Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği tarafından Mevlana Celalleddin Rumi’nin Sevgiliye Kavuşma olarak adlandırdığı ölümünün 746. Yılı sebebi ile düzenlenen Şeb-i Arus programına katıldı. Manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı gecede Mevlevi üstadı Mustafa Özbağ’ın sohbeti ilgiyle dinlendi.

 

KEYİFLE DİNLEDİM

 

Mevlevi üstadı Mustafa Özbağ sohbetin ardından İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i sahneye davet ederek hediye takdiminde bulundu. Hoşgörülerinden dolayı teşekkürlerini ileten Başkan Hürriyet, “Sizleri burada keyifle dinledim. Bizlere çok güzel duygular yaşattınız. Herkesi selamlıyor ve bu güzel program için Tasavvuf Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği’ne çok teşekkür ediyorum” dedi. Program sonrasında Mevlevi üstadı Mustafa Özbağ ile bir araya gelerek sohbet eden ve bir kez daha teşekkürlerini ileten Başkan Hürriyet, “Önümüzdeki süreçte sizlerle ortak çalışmalarda yer almaktan mutluluk duyacağız” diye konuştu.