HÜRRİYET ÖZVERİYLE ÇALIŞAN PERSONELİN YANINDA

İzmit’i Koronadan Onlar Koruyor

Koronavirüse karşı belediye ekiplerinin yürüttüğü çalışmaları sahada takip eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet özveri ile çalışan personele teşekkür etti, İzmitlilerden çevre temizliğini korumak için destek istedi.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, tüm dünyada hayatı büyük ölçüde etkileyen koronavirüse karşı kentte başlattığı çalışmaları yerinde takip etmeye devam ediyor. İzmit’teki her mahallede titizlikle yürütülen çalışmaların hem koordinesini hem de sahadaki takibini birim müdürleriyle yapan Başkan Hürriyet, işini özveri ile yürüten personele de büyük moral veriyor. Başkan Hürriyet katıldığı saha çalışmalarında, büyük mesai harcayarak gece geç saatlere kadar çalışan personele emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Özverilerden Dolayı Kutluyorum

Tüm çalışmaları var güçleri ile sahada denetlediklerini ifade eden Başkan Hürriyet, “Şu anda yarı personel ile çalışıyoruz. Ancak buna rağmen çalışan tüm arkadaşlarımız var gücü ile gece gündüz demeden İzmit’i temizlemeye çalışıyorlar. Hem yıkama, temizleme ve dezenfekte etme çalışmalarımız, hem de ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Elbette İzmit çok büyük bir ilçemiz. 102 mahallemiz var. 102 mahalleye bir anda yetişmek mümkün değil. Ama gerçekten arkadaşlarımız sabahlara kadar süren çalışmalarla işlemlere devam ediyor. Ben emeği geçen tüm arkadaşlara özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Dayanışma Dönemi

Böyle bir dönemde tüm belediyelerin, Türkiye genelinde var gücü ile çalıştığını ifade eden Başkan Hürriyet, “Hepimiz zor zamanlardan geçiyoruz. Birçok belediyemiz ve biz de zaman zaman haksız eleştirilerle karşılaşıyoruz. Ben bu kadar özveri ile çalışan arkadaşlarımızın hatırına şunu söylemek istiyorum. Bu dönem dayanışma dönemi. Bu dönem siyaseti kenara bırakıp, siyaset yapmadan birbirimize yardımcı olma dönemi. Sabah akşam tabii ki çalışıyor arkadaşlarımız ancak tüm mahallelere, sokaklara aynı gün içinde bir anda yetişmeleri mümkün değil” şeklinde konuştu.

Halkımızdan Beklentimiz

Koronavirüs ile mücadelenin 10 gün önce başladığını hatırlatan Başkan Hürriyet, her mahalleyi, he sokağı karış karış yıkamaya, dezenfekte etmeye gayret ettiklerini söyledi. Temizlik işleri ve park bahçeler olarak iki ayrı ekibin çalıştığını söyleyen Başkan Hürriyet, “Park bahçelerimizi, ortak kullanım alanlarını, yoğun kullanılan caddelerimizi çamaşır suyuyla, deterjanla ve dezenfektan ürünlerle temizlemeye gayret ediyoruz. Bugün 10 ekibimiz sahada ve 3 ayrı ekibimizde ilaçlama işlemi için çalışıyor. Müdürlerimiz, başkan yardımcılarımız, muhtarlarımız da hep sahadalar. Halkımızdan da, olabildiğince çalışan tüm arkadaşlarımıza yardımcı olmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkandan Çevre Temizliği İçin Çağrı

Önceliğin evde kalmak olduğunu belirten ancak dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşların da olduğunu hatırlatan Başkan Hürriyet, çevre temizliğinin sürekliliği adına çağrıda bulundu. Başkan Hürriyet, “Çevre temizliğine hep birlikte dikkat edelim. Çöp kutularını insanlarımız haklı olarak ellemek istemediği için çöplerini kenarlara koyabiliyor. Ama bir süre sonra hayvanlar onları dağıttığından hepimiz için daha büyük bir tehlike oluşturuyor. Bu konuda özellikle vatandaşlarımız çöp araçlarının geleceği saatlerde çöplerini çıkartırlarsa çevre kirliliğinin önüne geçme fırsatı doğuracaktır. Halkımızla dayanışma içerisinde bu zor günleri atlatacağız” dedi.

Saate Bakmaksızın

Tüm sağlık örgütlerinin öldürücü olduğu konusunda dünyayı alarma geçirdiği corona virüsün en bulaşıcı olabileceği noktalardan başlayarak bugüne kadar birçok alanda yapılan dezenfekte işlemleri İzmit Belediyesi ekipleri tarafından aralıksız sürdürülüyor. Çocuk parkları, camiler, pazar alanları, sokaklar, caddeler, çöp konteynırları ve benzeri noktalarda düzenli olarak devam eden dezenfenkte çalışmaları gece geç saatlere kadar devam ediyor.

Büyük Özveri

İzmit Belediyesi, kolay bulaşması sebebi ile enfekte olma durumunu asgariye indirmek için ‘Evde kal’ çağrısına uyan yüksek risk grubundaki 65 yaş üstü vatandaşların alışveriş ihtiyaçlarını da karşılıyor. Corona virüsünün kentimizde yayılmasını önlemek amacı ile adeta teyakkuza geçen İzmit Belediyesi tüm bunların yanında olağan hizmetlerini de aksatmadan vatandaşlar için gerçekleştirmeye devam ediyor.