Hürriyet metal işçileriyle bir araya geldi

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet Birleşik Metal İş Sendikası Kocaeli Şubesi’ni ziyaret ederek Sendika Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve işçilerle bir araya geldi.

Ziyaret programında CHP Parti Meclisi üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve CHO Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’e eşlik ederken, Birleşik Metal İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Sendika Örgütlenme Sekreteri Hami Baltacı, Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik ve işçiler toplantıya katılım sağladı.

SATAŞARAK DEĞİL, BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ OLARAK

Programda konuşan İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Çıktığımız bu yolda vatandaşlarımızın beklentilerini dinleyerek ve çözüm önerilini sunarak yolumuza devam ediyoruz. Kavga ederek, kutuplaştırarak, sataşarak ya da toplumu gererek değil. Biz kenti nasıl yönetmek istediğimizi, kentin ihtiyaçlarını da ortaya koyarak anlatmaya gayret ediyoruz. İzmit; akşam 6’da bile hayatın durduğu, kasaba görünümünde olan, ışıklandırmaların bile artık yetersiz olduğu, çocuklarımız ve kadınlarımızın rahatça sokakta yürüyemediği bir kent haline geldi. İşi ehline vererek, üretim mekanizmalarını hayata geçirerek, birbirimizi dinleyerek, ortak aklı hakim kılarak İzmit’i yaşayan kent haline getirebiliriz. Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız bu kent daha iyisini hak ediyor” dedi.

OY ALMAK İÇİN KIRK TAKLA ATANLAR GEREKTİĞİNDE YANINIZDA OLMUYOR

“Biz bu kenti gülümsetmek istiyoruz. İnsanlar zaten mutsuz. Bir de üzerine siyasetin gerginliği de eklendiği zaman daha da mutsuz oluyor. Kimseyi ayırmacı, kayırmacı bir tavırla değil, tam tersi bütünleştirici ve birleştirici bir şekilde hizmet götürmek bizim anlayışımız ve temel ilkemiz olacak. Bu kentin çehresini değiştirerek cazibe merkezi haline getiren, gece gündüz çalışarak eşit ve adil hizmetle bu kentin marka değerini yükseltmek istiyoruz. Bu kent sanayi kenti olarak anılıyor, ama işçi dostu kent olarak anılmıyor. Çünkü ne zaman işçinin bir şeye ihtiyacı ya da hak mücadelesi olsa yerel yöneticiler ortada yok. İyi günde ahkam kesen, oy almaya geldiğinde 40 takla atanları işçinin derdi olduğunda onların yanında göremiyoruz. Yakamızda hangi rozeti taşıyor olursak olalım, herkese hizmet etmek, mağdurun yanında olmak ve omuz omuza mücadele etmek bizim ilkemiz oldu. Aynı şeyi Belediye Başkanlığında da yapacağım. Bütün belediye yetkilerimizle emekçinin ve haklının yanında olacağız”

GENÇLERE YENİ İŞ ALANLARI AÇACAĞIZ

Gençlerin yaşadığı işsizlik sorununu aşmak için çözüm önerileri olduğunu da sözlerine ekleyen İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit’te pek çok yeni iş alanı açacaklarını söyledi. Başkan adayı Hürriyet, “Gençlerimiz yeni iş alanlarına ihtiyaç duyuyor. Özellikle işsiz gençlerimizin bizlerden talepleri var. Gelecekle ilgili ortak kaygılarımız var. O yüzden yeni iş alanları açmakla alakalı projelerimiz olacak. Bir dönem içerisinde köylerimiz de dahil olmak üzere nasıl kalkındığını göreceksiniz. Bu kenti nasıl daha iyi yönetebileceğimizi çok iyi biliyoruz. Kendimizden eminiz. Her daim yine, iyi günde kötü günde sizlerle birlikte yürüyeceğiz. Bana ihtiyaç duyduğunuzda her zaman yanınızda yer almaya devam edeceğim” açıklamasında bulundu.

FATMA HANIMLA İZMİT MARKA KENT OLACAK

Kocaeli’nin Türkiye’de en çok geliri olan belediyelerden biri olduğunu söyleyen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise, “Kocaeli denince akla buz pateni, Outlet Center, otobüs terminali Yürüyüş Yolu, Kocaelispor, Yuvam İzmit Konutları, İZAYDAŞ ve İZGAZ aklınıza gelir. Kenti yönetenlerin vizyonu ve iş yaptırma gücü yok. Biz geçmişte iddialı bir kenttik ve İzmit’i marka kent yapmıştık. Şimdi yine marka kent yapmak istiyoruz. Bunu da Fatma Hanımla yapacağız” dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ise 41 plakanın eskiden Türkiye’nin her yerinde tanındığını, ancak şimdi marka kent olmaktan uzaklaştığını söyledi. Tarhan, “Bu kentte kültür ve sanat vardı. Hafta sonları Türkiye’nin en büyük kulüpleri Kocaelispor’la maç yapmaya gelirdi. Şimdi bunlar kalmadı. Şimdi biz o günlere dönmek istiyoruz. Hep birlikte bu kenti yönetim diyoruz, herkes söz sahibi olsun istiyoruz” şeklinde konuştu.