Hürriyet: “Kulfallı örnek köy olacak”

By 14 Mart 2019 Arşiv

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Kulfallı Köy ziyaretinde konuştu. Hürriyet, “Kulfallı örnek köy olacak” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet seçim çalışmaları kapsamında İzmit’te bulunan Kulfallı Köyü’ne ziyarette bulundu. Hürriyet’e yoğun desteğin gösterildiği programda CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut ve meclis üyesi adayları katıldı. Program kapsamında Hürriyet ve beraberindekiler köy kahvesinde sobanın etrafına toplanarak sohbet etti.

SEÇİMİ KAZANACAĞININ HABERCİSİ

Programda ilk olarak konuşan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, “Ben bu köyün sokaklarında büyüdüm. Burada çok siyasi program yaptık ama ben ilk defa bu köy meydanının bu kadar kalabalık ve coşkulu görüyorum. Bu coşkuda Fatma Kaplan Hürriyet’in seçimi kazanacağını habercisidir” dedi.

HÜRRİYET GELİNCE

Ardından konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Kulffalı Köyü üzümüyle ve tarımıyla meşhurdur fakat bugün baktığımızda bundan eser yok. Bununda sebebi 17 yıldır ülkeyi yönetenlerin tarımı bitirmesidir. Yanlış tarım politikalarıyla Kulfallı Köyü’nde ve ülkede tarımı bitirme noktasına getirdiler. Köylülerimiz hiç merak etmesin 1 Nisan’dan sonra Fatma Kaplan Hürriyet göreve gelince üzümde yetişecek hizmette gelecek” ifadelerinde bulundu.

NEREYE GİDİYOR BU PARALAR?

Son olarak konuşan İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Biz bu kentin her yerine her köşesine hizmet etmek için yola çıktık. Biliyoruz ki insanımız ve mutsuz ve sıkıntıları var. Biz bu sıkıntıları nasıl gideririz bunu kendimize dert edindik. Baktığımız zaman Kulfallı Köyü’nün yolları bile berbat. Bir yol bile yapamayan belediye var. Nereye gidiyor bu paralar niye halka gelmiyor? Çünkü halka gelmeden başkalarının ceplerine gidiyor” şeklinde konuştu.

ÖRNEK KÖY OLACAK

“Bu köyde halkın imar sorunları var. Biz bu imar sorunlarını çözeceğiz. Vatandaşı mağdur etmeden parsellerini biz yapacağız ve vatandaşa biz vereceğiz. Diğer yandan Kulfallı Köyü’nün üzüm ve kiraz üretimine destek olacağız. Gübre desteği sağlayacağız. Burada üretilen ürünlerin satışı için destek olacağız. KÖYMAR projemizle köylünün ürettiği ürün değerini bulacak. Başkan olduğumuzda buranın hak ettiği değer alacağına söz veriyoruz. Burası bizim başkanlığımızda örnek köy olacak. Biz bu kent için çalışacağız” ifadelerinde bulundu.