HÜRRİYET, İSTİKLAL MARŞI’NI KARABAŞ SAKİNLERİ İLE OKUDU

By 27 Nisan 2020 Haberler

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Karabaş Mahallesi sakinlerinin 23 Nisan coşkusuna ortak oldu. Başkan Hürriyet, saat 21.00’da mahalle sakinleriyle birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışıyla Türk ulusunun bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında İzmit Belediyesi, kentin her noktasında birbirinden farklı etkinliklere imza attı. İzmit Belediyesi, vatandaşların koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde mahallelerinde gerçekleştirmek istediği etkinlere de destek verdi. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Türkiye genelinde sosyal mesafeyi koruyarak saat 21.00’da vatandaşların hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okuduğu etkinlik için ses sistemi desteği isteyen Karabaş Mahallesi sakinlerinin hem taleplerini yerine getirdi hem de coşkusuna ortak oldu.

Kendi Özgücümüzle Elbirliğiyle Kutlama

Mahalle sakinlerinin balkonlarından alkışlarla ve meşale gösterileriyle karşıladığı Başkan Hürriyet, bu anlamlı etkinliğe imza atan herkese teşekkürlerini iletti. Başkan Hürriyet, “İçinde bulunduğumuz hiçbir koşul, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılını kutlamaya asla engel olamaz. Biz her ne kadar evde de olsak, 100. yılımıza yakışır büyük bir coşkuyla bayramımızı kutluyoruz. İzmit’te bugün neredeyse her yeri gezdim. Vatandaşlarımız evlerini balkonlarını, camlarını Türk Bayrakları ve Atatürk fotoğraflarıyla süslemişlerdi. Belediyemizin kendi öz gücüyle, Fen İşleri Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarımızın müthiş özverisiyle hayata geçirdiği 23 Nisan tırını ve kortejimizi, vatandaşlarımız balkonlarından el sallayarak marşlarımızı söyleyerek coşkuyla karşıladılar” diye konuştu.

Bu Kutlama İzmit’e Çok Yakıştı

Böylesi bir 23 Nisan coşkusunun İzmit’e çok yakıştığını ifade eden Başkan Hürriyet, “Gerçekten İzmit bu coşkuyu özlemiş. Hep birlikte kutlama yapmayı özlemişiz. Evde olsak da bugün 23 Nisan’a yakışır bir kutlama yaptık elbirliğiyle. Tabi akşamı burada taçlandırıyoruz ve emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Davetinizi kırmak olmazdı, bu coşkuya katılmamak da olmazdı. Ben bütün çocuklarımızın ve kendini çocuk hisseden bütün büyüklerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, bağımsızlığımızı, millet olma onurumuzu kutluyorum. Daha nice güzel bayramlara, nice güzel birlikteliklere” dedi. Marşlara hep bir ağızdan eşlik eden mahalle sakinleri saatler 21.00’ı gösterdiğinde hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu. Karabaş mahallesi sakinleri Başkan Hürriyet’e coşkulu kutlama için balkonlarından teşekkür etti.