HÜRRİYET DEV YATIRIMLARI GENEL BAŞKANLARLA AÇTI

By 14 Ağustos 2020 Haberler

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, kente kazandırdığı hizmet araçlarının tanıtımını, 1 yıl içerisinde gerçekleştirdiği projelerin toplu açılışını ve Ambarcı Camii temel atma törenini dün İnterteks Fuar Alanında gerçekleştirilen muhteşem etkinlikle, Millet İttifakı kurucuları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla gerçekleştirdi.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in 1 yıl içerisinde gerçekleştirdiği projelerin toplu açılışı, kente kazandırdığı 27 milyonluk yatırım olan hizmet araçlarının tanıtımı ve Ambarcı Mahallesi Tepebaşı Merkez Cami temel atma töreni İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi Otoparkında yapıldı. Açılışta Millet İttifakı kurucuları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener birlikte katıldı. Programa büyük ilgi gösterilirken, Genel Başkanlar, Hürriyet’e bir yıl içinde yaptığı hizmetleri için teşekkür etti. Hürriyet’e çok sayıda hayırlı olsun mesajı gelirken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da, mesaj göndererek Başkan Hürriyet’e hayırlı olsun dileklerini iletti.

Yeni Araçlar, Toplu Açılış, Camii Temeli

Kılıçdaroğlu ve Akşener’in katıldığı programda İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in İzmit’e kazandırdığı 72 hizmet aracının tanıtımı, İzmit Belediyesi Kütüphanesi, Dost Eller Mağazası, Gülümse Kafe, Gıda Bankası, İzmit Belediyesi Çınar Kadın Kooperatifi, Sarı Su Gençlik Kampı, Emine Bulut Parkı, Şehit Ömer Can Açıkgöz Parkı ve İzmit Belediyesi Yaşam Bahçesi / Çiçek Serasının açılışı yapıldı. Ayrıca 15 yıldır prefabrike bir mescitte ibadet etmek zorunda kalan Ambarcı Mahallesi sakinlerine Başkan Hürriyet tarafından geçtiğimiz günlerde söz verilen Tepebaşı Merkez Cami’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Üst Düzey Katılım

Törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM Başkanvekili Haydar Akar, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ile Ali Öztunç, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, CHP PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergün, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Cumali Durmuş, Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, Demokrat Sol Parti Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Deva Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, Halkların Demokratik Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Selim Akbuğa, EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“İsraf Musluklarını Kapatmak İçin Göreve Geldik”

İzmit Belediyesi Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu’nun dans gösterisiyle başlayan törenin açılış konuşmasını Başkan Fatma Kaplan Hürriyet yaptı. Başkan Hürriyet, “Üreten ve ürettiğini halk ile paylaşma anlayışla çıktığımız bu yolda 1 yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz projelerin toplu açılışı, kente kazandırdığımız 27 milyon liralık hizmet araçlarının tanıtımı ve Tepebaşı Merkez Cami temel atma törenimize hoş geldiniz. Göreve geldiğimizden beri ‘ben yaptım oldu’ mantığıyla değil sürekli halkımıza sorarak hareket ediyoruz ve böyle çalışmaya da devam edeceğiz. İsraf musluklarını kapatmak, tasarruf yapmak için göreve geldik. Saltanat sürmeye değil yetimin hakkını korumaya geldik.” dedi.

“Projelerimizi Paylaşmaktan Gurur Duyuyoruz”

Başkan Hürriyet, “Makam aracı almak yerine hizmet aracı alalım dedik. Önümüze çıkan engellere rağmen bahane değil çözüm üreterek kazandık. Aylık yaklaşık 1 milyon lira tasarruf hamlesini başlatmış olduk. Üreten belediye olarak Millet İttifakımızın projelerini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. ‘Fatma Abla senden kütüphane istiyoruz’ diyen kızlarımız için bir kütüphane kurduk. Durumu olmayan vatandaşlarımız için Gıda Bankası ve Dost Eller Mağaza’mızı hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın kaliteli ve uygun hizmet alabilecekleri Gülümse Kafe sosyal tesisini inşa ettik. Kadın emeğinin değer görmesi ve kadınlarımızın ev ekonomisine katkı yapması için Çınar Kadın Kooperatifi kurduk ve buna bağlı olarak oluşturulan Dikim Evinde maske üretip milletimizi maskesiz bırakmadık. Özellikle gençlerimiz için Karadeniz sahilinde Sarı Su Kampı kurduk. Eski eşi tarafından katledilen Emine Bulut ve hain darbe girişimde gözünü kırpmadan şehit olan Şehit Ömer Can Açıkgöz parkımız da vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Lavanta bahçeleri ve kendi çiçeklerimiz üreteceğimiz güçlü seralar kurduk. Yaşam bahçeleri oluşturmaya başladık. 5 köyün yararlanabileceği cami sözümüz vardı. Sözümüzü tutarak bugün Ambarcı Mahallesi Tepebaşı Merkez Cami’nin temel atma töreni gerçekleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Tüm Çabamız İnsanların Tebessüm Etmesi”

Yapılması planlanan projelerden de bahseden Başkan Hürriyet, “Tüm hazırlığını tamamladığımız kreş projemiz, halka sorarak belirlediğimiz Fethiye Caddesi projemiz, kentin sanat damarlarını açmayı hedeflediğimiz İzmit Sanat Merkezi, Kocaeli’nin tarihini ortaya çıkarmak için planladığımız kazı çalışmaları, Kuşaklar Arası Yaşam Merkezi, teleferik projesi, Kocaeli’ne kazandırmak istediğimiz Hulusi Kentmen’in evi, Kalender Korkmaz Evi Restorasyon Yapım İşi, Yeşil Konak ve Bakım ve Onarımları, Otizm Merkezi, Orman Okulu, Leyla Atakan adına çekimlerine başlanan belgesel ve düzenlenecek olan Kadın Filmleri Festivali ve Spor Merkezi gibi birçok projenin de hazırlığını yapıyoruz. Tüm çabamız insanların tebessüm etmesi. Mutluluk aramakla bulunacak bir şey değildir, onu inşa etmek gerekir. Bu şehrin geleceğini sizlerle inşa edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

“Projeleri Hayranlıkla Dinledim”

“Çok sevgili İzmitliler sizi özlemişim” diyerek sözlerine başlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fatma Hanımın projelerini hayranlıkla dinledim. İzmit’e bir kadın elinin değmesine küçük dahi olsa bir pay sahibi olduğumuzu bilmekten mutluluk duyuyoruz. Ben İzmit’te doğdum. Siyası hayatıma da 1994’te Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığıyla başladım. O adaylık beni bugün karşınıza getirdi. Hayat hem uzun hem ilginç hem de acılı. Mehmet Ali Paşa’da yaptığım ilk seçim konuşmamı hatırladım. Suyu leziz, havas nefis, insanı munis İzmit demiştim. İzmit’te doğmuş olanlar göç edenleri kucaklarlar ekmeğini paylaşırlar.” şeklinde konuştu.

“Leyla Atakan’ın Mirasını Sürdürüyor”

Meral Akşener, “İzmit’te doğan ve okuma fırsatı bulan her kızın Leyla Atakan olma hayali vardı. Fatma Başkan da Leyla Atakan’ın bıraktığı rol model olma mirasını sürdürüyor. İzmitliler sizi çok sevdi. İzmit’in şehri emirliğinden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına gidersiniz inşallah. Sayın Kılıçdaroğlu’na da Fatma Başkanı aday gösterme kararlılığından dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“İzmit’in Tarihinde Yer Alacaksınız”

Törende konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, “Projeleri izlerken çok mutlu oldum. Kocaeli’de hizmet anlamında çok boşluk var ve Fatma Başkan bunu dolduracak. İlerde Büyükşehir Belediye Başkanı olacağınızdan hiç şüphem yok. Pandemi sürecinde her türlü engelleme yapıldı. Ama hiçbir belediye başkanı şikâyet etmedi. Fatma Kaplan Hürriyet de güzel bir mücadele veriyor. Engellere takılan değil, engelleri yıkan bir başkan olarak İzmit’in tarihinde yer alacaksınız. Yaptığı çalışmaların bir bölümünü bize aktaran ve bunlara devam edecek olan Fatma Başkanımıza teşekkür ederim.” dedi.

“Ülkemizin Barışa Ve Demokrasiye İhtiyacı Var”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz milletimizi, ülkemizi, vatanımızı, bayrağımızı düşünüyoruz. Kavgadan hiçbir şey çıkmaz. Ülkemizin barışa, demokrasiye, Gazi Meclisimizin iradesine, ekonomik istikrara ihtiyacı var. Bu memleket 83 milyonun ortak paydasıdır. Ben bu millete, gerçek anlamda demokrasi gelene kadar mücadele edeceğimin sözünü verdim ve bunun arkasından duracağım. Fatma Hanım da herkesin huzur içerisinde yaşayacağı bir kent oluşturmaya çalışıyor.” açıklamasında bulundu.

Birçok Projenin Açılışı Aynı Anda Yapıldı

Edilen dualar ve kesilen kurdeleyle belediye kazandırılan yeni hizmet araçları, İzmit Belediyesi Kütüphanesi, Dost Eller Mağazası, Gülümse Kafe, Gıda Bankası, İzmit Belediyesi Çınar Kadın Kooperatifi, Sarı Su Gençlik Kampı, Emine Bulut Parkı, Şehit Ömer Can Açıkgöz Parkı ve İzmit Belediyesi Yaşam Bahçesi / Çiçek Serasının açılışı yapıldı. Ayrıca daha önce prefabrike bir mescitte ibadet etmek zorunda kalan Ambarcı Mahallesi Tepebaşı Merkez Cami’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Fatma Başkan Liderlere Kocaelispor Forması Hediye Etti

Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, açılışların ardından Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’e üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu Kocaelispor forması hediye etti. Programda ayrıca Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil eden İzmit Belediyesi Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu ve İzmit’i Avrupa’da temsil etme başarısını gösteren İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’na plaket takdim edildi.