Hürriyet, Bayburtspor’un şampiyonluğunu kutlayan Bakan Kasapoğlu’na sert çıktı

By 23 Mart 2019 Arşiv

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, liglerin bitmesine 7 hafta kala Bayburtspor’un şampiyonluğunu kutlayan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’na sert çıktı.

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Bayburt İl Özel İdare Spor’u ziyaretinde “Bayburtspor’umuza bir katkı sağlayacağız. Şimdiden şampiyonluğunuzun hayırlı olmasını diliyorum” sözleri Kocaelispor kanadında büyük tepki topladı. Kocaelispor taraftarlığı ile bilinen CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet liglerin bitimine 7 hafta kalmasına rağmen Bayburtspor’u şampiyon ilan eden Bakan Kasapoğlu’na sert çıktı.

PUAN FARKI SADECE 5

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nu yaptığı talihsiz açıklama için kınayan Hürriyet, Bayburt İl Özel İdare Gençlik ve Spor Kulübü ile Kocaelispor arasındaki puan farkının 5 olduğunu belirtti. Bakan Kasapoğlu’nun yaptığı ‘Şampiyonluğunuz şimdiden hayırlı olsun’ açıklamasının sadece Kocaelispor’u değil aynı grupta mücadele eden ve şampiyonluk şansı bulunan Bursa Karacabey Belediye Spor, Serik Belediye Spor ve Yeni Çorumspor’u da olumsuz etkileyeceğini söyledi.

BÜTÜN KULÜPLERE EŞİT YAKLAŞMASI GEREKİYOR

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet yaptığı açıklamada; “Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, bütün kulüplere eşit ve tarafsız yaklaşması gerekiyorken, yaptığı açıklamayla bunun olmadığını göstermiştir. Ligin bitmesine 7 koca hafta varken Bayburt İl Özel İdare Gençlik ve Spor Kulübü’nü şampiyon ilan etmesini kesinlikle kabul edemeyiz. Bakan sözlerinin sadece Kocaelispor’u değil, şampiyonluk şansı bulunan Bursa Karacabey Belediye Spor, Serik Belediye Spor ve Yeni Çorumspor’un futbolcularını, yönetimlerini ve o kulüplere gönül veren taraftarları etkileyebileceğini hiç düşünmemiştir”

KOCAELİSPORLU OLARAK BU SÖZLERİ KABUL ETMİYORUM

Açıklamasına devam eden Başkan adayı Hürriyet, “ ‘Şimdiden şampiyonluğunuzun hayırlı olmasını diliyorum’ söylemi; adil yarışma ortamına zarar vermekle birlikte, federasyon ve hakemleri etki altına alabilecek söylemlerdir. Bir bakan, bir spor bakanı olarak elbette bir spor kulübünü ziyaret edecek ve başarılar dileyecektir. Ama söz konusu hayali şampiyonluk kutlamasını, tarihinde nice zaferler olan bir Kocaelisporlu olarak kesinlikle kabul etmiyorum. Bakan’ın bir an önce sözlerini açıklığa kavuşturmasını, aksi takdirde sözlerinin altında başka anlamlar arayacağımın bilinmesini istiyorum” açıklamasında bulundu.