Hürriyet, Alikahya’da ‘Aşkla İzmit’ dedi

By 18 Mart 2019 Arşiv

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet Alikahya Mahallesi’nde gerçekleştirdiği mitingde ‘Aşkla İzmit’ diyerek İzmit’e duyduğu sevdasını anlattı, Alikahya’nın hizmet özlemine son vereceklerini söyledi.   

Alikahya merkezinde önceki akşam gerçekleştirilen mitinge CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’ CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, geçmiş dönem CHP Milletvekili Ensar Öğüt, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi adayları katıldı.

İZMİT’İN SORUNUNU KENDİMİZE DERT EDİNDİK

İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet Alikahya’da yüzlerce vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılanırken, ‘Fatma Abla Başkan’ sloganları atan Alikahyalılar meşaleler yakarak güzel görüntüler oluşturdu. Alikahyalıların sevgi gösterisi altında seçim tırında konuşmasını yapan İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Kenti daha yaşanabilir kılmak ve Alikahyalılara nasıl daha iyi hizmet edebiliriz, insanımızın aş problemini nasıl çözebiliriz bunu kendimize dert edindik” dedi.

KADINLARIMIZI GÜCÜNDEN YARARLANACAĞIZ

Konuşmasına İzmit’e dair projelerinden de bahsederek devam eden Hürriyet, “Kadınlarımızın gücünden faydalanabileceğimiz projelerimiz var. Kadınlarımızın rahat rahat işlerine gidebilmesi için kreşler açacağız. Atanamayan öğretmenlerle çocuklarımızı buluşturacağız. Okullarımıza personel desteği vereceğiz. Çocuklarımızı kötü alışkanlardan korumak için spordan sanata kadar destekleyeceğiz. Spor kulüplerimizi malzeme desteğinden ulaşım desteğine kadar destek vereceğiz” şeklinde konuştu.

İZAYDAŞ’IN KOKUSUYLA YAŞAMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ

Alikahya’da gerçekleştirilen mitingde konuşmasını sürdüren Hürriyet, “Biz İzmit’e olan sevgimizi ‘Aşkla İzmit’ olarak her yerde söylüyoruz. Aşkla çalışmak bizim sevdamız olacak. Alikahya’mızı bir an önce İZAYDAŞ kokusundan kurtaracağız. Bu kokuyla yaşamak zorunda değilsiniz. Bunun için gereken tedbirlerin alınmasını sağlayacağız. İmar sorunlarınızı, 2B sorunlarınızı mutlaka en akılcı şekilde sizi mağdur etmeden ve vatandaşımızı mağdur etmeden çözeceğiz” dedi.  

ALİKAHYA’YA HİZMET BİNASI AÇACAĞIZ

Hürriyet, “Eskiden Alikahya belde belediyesi vardı ve hizmet direk olarak ayağınıza geliyordu. Belde belediyeleri kapandıktan sonra hizmet uzaklaştı. Şimdi biz o binalarımızı tekrar aktif hale getireceğiz. Hizmet ayağınıza gelecek ve Alikahya’yı Alikahya’dan, Alikahyalılarla yöneteceğiz. Dışarıdan müteahhit, işçi getirme bizde olmayacak. Bu kentin ekmeğini bu kentin insanı yiyecek. Biz buraya bir şey yaptığımız Alikahyalı gençlerimizi istihdam edeceğiz. Alikahyalı yıllardır alamadığı hizmeti sonuna kadar alacak.

VATANDAŞIN CEBİNİ DÜŞÜNEN İYİLİKLERLE GELİYORUZ

“Bir sürü kültür merkezi yaptılar, bir dünya paraya nikahlar kıyılıyor. Gençlerimiz evlenirken masrafa giriyor. Asgari ücretle çalışanlar ile EYT’lilere nikah salonlarını bedava yapacağız. Büyükşehirle birlikte kazandığımız zaman ulaşımı ucuzlatacağız. Su kullanımını indirimli hale getireceğiz. Belediye hizmetleri kar güderek yapılmaz halk için yapılır. Biz vatandaşımızın cebini düşünen iyiliklerle geliyoruz” açıklamasında bulundu.

MECLİSİN EN ÇALIŞKAN MİLLETVEKİLİYDİ

Geçmiş dönem Milletvekili Ensar Öğüt, İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’e destek vermek için İzmit’e geldiğini ifade ederek, “Sizler meclisin en çalışkan milletvekilini Belediye Başkanı olacağı için çok şanslısınız.  Ben üç dönem milletvekilliği yaptım ama Fatma Hanım’a yetişemedim. Ben Ankara’dan özellikle Fatma Hanım’ı desteklemek için geldim. Sefa Sirmen’in seçimindeki heyecanı bu seçimde görüyorum” dedi. Program sonrasında Alikahyalı 30 genç CHP’ye üye oldu.