Hürriyet, “5 yıl daha ah vah etmemek için..”

By 15 Mart 2019 Arşiv

Yenişehir Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkan adayı Hürriyet, “Yerel seçimler genel seçimden farklıdır. Kenti yöneteceklere oy vereceksiniz ve 5 yıl daha ah vah etmemek için hizmet odaklı düşünün” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, dün sabah Yenişehir Maçka Restorant’ta Yenişehir Mahallesi sakinleriyler bir araya geldi. Belediye Başkan adayı Hürriyet’e, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit ilçe Başkan yardımcıları Seyhan Uzuner, Kenan Vural belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda Yenişehir Mahallesi sakini katıldı.

VATANDAŞIMIZIN HAYALİYLE KENDİ HAYALİMİZİ BİRLEŞTİRİYORUZ

Yenişehir Maçka Restorant’ta gerçekleşen halk buluşmasına katılan Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Her kesime ulaşmaya çalışıyoruz. Yorulmadan dinlenmeden sahada olmaya gayret ediyoruz. Kentle ilgili düşüncelerinizi bize anlatın istiyoruz. Birbirimize dokunmak, birbirimizin derdine çare üretmek çok önemli. Birbirimizle kavga etmeden vatandaşımıza ne yapacağımızı anlatıyoruz. Vatandaşımızın hayaliyle kendi hayallerimizi birleştirerek bu kenti daha aydınlık bir kent haline getirmeye çalışıyoruz. Bu seçimi ya kazanacağız ya kazanacağız” dedi

EN BÜYÜK KAZANCIMIZ HALKIMIZI GÜLÜMSETMEK

Konuşmasına devam eden Başkan adayı Hürriyet, “Sanattan spora, turizmden sağlığa kadar, nasıl bir İzmit yaratabiliriz bunu anlatamaya gayret ediyoruz. İzmit’in her mahallesine hizmet götürmek bizim aşkımız olacak. Kentimizdeki huzur ortamlarını arttırıp, insanlarımızı gülümsetebiliyorsak bu bizim en büyük kazancımız olacak. Vekilliğimdeki gibi aynı şiarla halka açık kapılarımızla yolumuza devam edeceğiz. Bir sokağın çamurunu yürüyebilmek için o sokağın tozunu çamuruna girmek gerekir, oradaki çukuruna düşeceğiz ki orada çukur olduğunu bileceğiz” dedi.

100 GENCİMİZİ YURTDIŞINA GÖNDERECEĞİZ

Bir anne olarak çocuklarımızın geleceğini düşündüğünü ifade eden İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, “Her annemizin evladı benim için çok değerli, onların her alanda başarılı olabilmesi için destek vereceğiz. Okullarımıza destek vereceğiz, bunun yanında camilerimize, mahalle evlerimize ve muhtarlarımıza ciddi şekilde destek vereceğiz ki ceplerinden daha az para çıksın. Atanamayan öğretmenlerle maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizi bir araya getireceğiz. Her sene en az 100 gencimizi yurt dışına gönderip eğitim aldıracağız ve yerel yönetimlerde yer alacak kadrolar yetiştireceğiz”

BU KENTİ CIVIL CIVIL YAPACAĞIZ

Kadınlarımızın sosyal alanda bir arada olabilmesi için bu kenti cıvıl cıvıl yapacağız. Sokakları paralarımızı güneş enerjisiyle aydınlatacağız. Kadınların istihdam alanında daha çok yer almasını sağlayacağız. Kadınlarımızın ürettiği ürünlere piyasada yer vererek evlerine katkı vermesini sağlayacağız. Mahallelerimize ücretsiz kreşler kuracağız. Sanatla ilgilenen çocuklarımıza müzik aletleri, resimle uğraşan çocuklarımıza tuvaller boyalar dağıtacağız. Kent gelişirse, işçi, öğrenci kadın çocuk genç, işçi, memur, köylü kazanır” açıklamasında bulundu.

31 MART’A ÇOK AZ KALDI

Programda konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “31 Mart’a az kaldı. Karşımızda bizimle yarışan siyasete üslubu var. Bu üslubun Türkiye’yi iyi yönetemediğini görüyoruz. Bu tanzim satış kuyruğu ile olacak iş değil. Tanzim kuyruğuna varlık kuyruğu diyorlar, fakat halkımız bunun varlık kuyruğu olmadığını görüyorlar. İzmit özelinde baktığımızda İzmit Kandıra yolu 10 yıldır yapılmadı. Vatandaşa hizmet etmekten kaçıyorlar” dedi.