Halkın içinden gelen Hürriyet, projelerini Alikahya’da halkın içinde açıklıyor

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet halka dair projelerini halkın içinde açıklamaya başladı. Önceki gün Alikahya’da vatandaşlarla buluşan Hürriyet, Alikahya’ya ile ilgili projelerini halkın içinde açıkladı.

İzmit Alikahya Atatürk Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Alikahya’da gerçekleştireceği projelerini açıkladı. İzmit’in çeşitli mahallelerinde halkla buluşarak insanlara nasıl bir İzmit hayal ettiklerini paylaşan Başkan adayı Hürriyet, Alikahya’ya dair çözüm önerilerini halka anlattı.

BELEDİYE HİZMETİ ALİKAHYA’YA GERİ DÖNECEK

Alikahya Atatürk Mahallesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret eden İzmit Belediye Başkan adayı Hürriyet, “Burada yaşayan vatandaşları Alikahya Belediyesi’ne giderek, belediye hizmetlerinden faydalanıyordu. Şimdi de Alikahya eski belediye binasını aktif hale getirerek yerinde yönetim sağlanacak. İZAYDAŞ’ın koku sorunu ile mücadele ederek gerekli çalışmaları yapacağız. Ayrıca yaşanan imar sorunları ile ilgili çalışmalarımız olacak ve imar sorunları ile yakından ilgilenerek vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamasını sağlayacağız” dedi

GENÇLER ÇALIŞACAK, KADINLAR HAYATIN İÇİNDE OLACAK

Alikahya’da yaşayan gençlerin işsizlik sorunlarını da bildiğini ifade eden İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Burada yaşayan gençlerimiz işsiz. İşsizlik konusunda Belediye ve çevredeki sanayi kuruluşları ile ortak çözüm önerileri geliştireceğiz. Kadınlarımız için de çözüm önerilerimiz hayatlarını kolaylaştıracak ve hayatın içinde olmalarını sağlayacak. Alikahya’da açacağımız kreşlerle, kadınlarımız gözü arkada kalmadan çocuklarını bu kreşlere bırakabilecek. Ayrıca ev hanımlarına evinde üretim imkanları sağlayarak maddi anlamda evine yardımcı olacakları şartları yaratacağız” dedi.

GELECEĞİMİZ İÇİN ÜRETECEĞİZ

Alikahya’ya açacakları Çınar Satış Noktaları ile kadınların ürettiklerinin en güzel şekilde değerlendirileceğini de sözlerine ekleyen İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, “Gerek ev yapımı doğal gıdaları TSE Gıda Standartlarına uygunluğunu sağlayarak gerekse el emeklerini Çınar Satış Noktasında ekonomiye kazandıracağız. Kadınların ürettiklerinin kooperatifleşmesine özel önem vereceğiz. Geleceğimiz için üreteceğiz, üreten kadına destek sunacağız. Özel sektör ile işbirliği içerisinde ev atölyeleri kuracak ve kadınların sigortalı olmasını sağlayacağız” dedi.

DÜĞÜN SALONLARI EKONOMİK, OKUL VE MUHTARLARA PERSONEL DESTEĞİ

İzmit’te özellikle yaz aylarında yaşanan düğün salonu sıkıntısını bildiğini de sözlerine ekleyen İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, belediyeye ait düğün salonlarını ekonomik hale getireceklerini söyledi. Hürriyet, “Düğün salonunun ekonomik sembolik ücretlerle kullandıracağız. Vatandaşlarımız çocuklarını evlendirirken bir de düğün salonu sorunu yaşamayacak. Ayrıca çocuklarımız için de yeni park ve oyun alanları oluşturacağız. Tüm okullara temizlik personeli, temizlik malzemesi ve ilkyardım dolabı desteği vereceğiz. Camimizde temizlik, bakım ve tamirat işleri Belediyemiz üstlenecek. Muhtarlarımıza personel desteği sağlayacağız” dedi.