Gültepeli gençler işsiz kalmasın diye

By 21 Mart 2019 Arşiv

Gültepe Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Fatma Kaplan Hürriyet, “Gültepeli gençlere yeni iş alanları açarak işsizlikten kurtarmak için bu seçimi birlikte kazanacağız” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP İzmit ilçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök ve parti yöneticileri önceki akşam Gültepe Gençlik Merkezi önünde Gültepeli vatandaşlarla buluştu.

DAHA UCUZ SU, DAHA UCUZ ULAŞIM İÇİN
Gültepe’de vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Seçim kampanyamız boyunca, kimseye sataşmadan, kavga etmeden biz kendimize inanarak, ayağımız yere sağlam basarak kentle ilgili yapacaklarımızı anlatıyoruz. Hizmetlerin bedelleri daha ucuz olması gerekiyordu. Ulaşımdan, su kullanımına kadar bizim milletimiz Kocaelili insanımız daha uygun yararlanması gerekiyordu. Bizim belediyelerimizin olduğu yerde vatandaşımız daha ucuz su kullanıyor, ulaşımdan daha ucuz faydalanıyorlar. Bütün hizmetlerden eşit ve adil yararlanıyor” dedi.

GENÇLERE YENİ İŞ ALANLARA AÇACAĞIZ

Gençlere yeni iş alanları açmanın öneminden bahseden Başkan adayı Hürriyet, yeni iş alanları açacaklarını belirterek, “Çocuklarımızın işe ihtiyacı var, yeni iş alanları açmak zorundayız. İlk yapacağımız iş özel sektörle iş birliği içerisine gireceğiz. İşçi alımlarında kentimizin insanlarının değerlendirilmesini sağlayacağız. Biz kentimizde yaşayan gençlerimizin iş sahibi olmasını sağlayacağız. Gültepe’ye bir tesis yaptığımızda, istihdam alanı yarattığımızda Gültepe’nin gencini değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

İNSANLARI GÜLE OYNAYA EV SAHİBİ YAPABİLİRİZ

Hürriyet, “Mahallede hala kentsel dönüşüm sorunları var. Biz halkımızı müteahhitlerle baş başa bırakmadan, vatandaşımızı kaderine terk etmeden kentsel dönüşümü bizim belediyelerde nasıl rahatlıkla uygulayabiliyorsak, İzmit’te de vatandaşımızı güle oynaya, büyük borç yükü altına sokmadan ev sahibi yapabiliriz. Dar gelirli vatandaşlarımızın ev alabilmeleri için uygun sosyal konutlar yapacağız. TOKİ ve Kent Konut zenginlere ev yapıyor. Oysa dar gelirli vatandaşlarımızı unutuyorlar. Biz olması gerektiği gibi sosyal konutları inşa edeceğiz” dedi.

BÜYÜKŞEHİRLE KAZANIRSAK YÜRÜYÜŞ YOLU YAYALAŞTIRABİLİRİZ

İzmit kent merkezini herkesin kazanacağı şekilde dizayn edeceklerini de sözlerine ekleyen Hürriyet, “Bu kenti cıvıl cıvıl yapacağız. Bu kentin sokaklarını aydınlatabiliriz. Bu kentte birliği beraberliği ve dayanışmayı güçlendirebiliriz. Bu kenti daha kazanan bir kent haline getirebiliriz. Fuarımızı 12 ay çalıştıracağız. Kent merkezini Büyükşehirle birlikte kazandığımızda tamamen yayalaştıracağız. Etkinliklerimizi ve festivallerimizi beraber yapacağız. Milli ve dini bayramlarımızda etkinliklerimizi yayalaştırdığımız Yürüyüş Yolunda yapabiliriz. Böylece kent esnafına daha fazla kazandırabiliriz” açıklamasında bulundu.

İZMİTLİ SANATÇILAR, SPORCULAR YETİŞTİRECEĞİZ

Konuşmasına devam eden İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Biz bu kentte sporcular, sanatçılar istiyoruz. Düşünsenize, İzmitli sanatçı, İzmitli futbolcu, voleybolcuların uluslararası müsabakalarda İzmit’imizi temsil ettiğini. İzmit’in adının duyulmasına vesile olur ve daha çok yatırımcıyı İzmit’e çeker. Gültepe’de bir şey yapacağımız zaman burada danışma meclislerini kuracağız. Başımıza buyruk değil, sizlere sorarak yapacağız. İsraf etmeden kaynağımızı halka dair kullanacağız” dedi.