CUMHUR İTTİFAKI ÜYELERİ MECLİSİ ÇALIŞTIRMADI

İzmit Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı meclis üyelerinin belediye binasında kendileri için özel olarak yapılan çalışma odalarını beğenmedikleri gerekçesiyle meclis toplantısına katılmamaları sonucu gerçekleştirilemedi.

İzmit Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı meclis üyelerinin katılmaması nedeniyle gerçekleştirilemedi. Cedit Mahallesi kentsel dönüşüm konusunun,  üreticiye ve tüketiciyi destekleyecek olan Halk Süt projesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü gibi İzmit için çok önemli konuların konuşulacağı Mart Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirilemedi. AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı meclis üyelerinin kendileri için İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet tarafından özel olarak yaptırılan çalışma odalarını beğenmedikleri gerekçesiyle meclis toplantısına katılmadıkları öğrenildi.. Yeterli çoğunluğun sağlanamadığı meclis toplantısı için 04.03.2020 (yarın) saat 15:00’te tekrar bir araya gelinecek.

“Bu Resmen Skandaldır”

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için başlatılamayan mecliste konuşan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “AK Partili meclis üyelerinin neden topluca meclise gelmediklerini ben de bilmiyorum. Grup başkanvekilimizin aldığı bilgiler doğrusunda kendilerine grup odaları istemişlerdi. Arkadaşlarımız hafta sonu dahil çalışarak AK Parti ve MHP grubu için ayrı ayrı çok güzel odalar oluşturdu. Aldığımız bilgilere göre de AK Partili ve MHP’li arkadaşlar odalarını beğenmemiş. Çok şaşırdım. Bu resmen skandaldır. Bu görevi kötüye kullanmadır. Seçilmiş insanlar olarak burada halkımız için çalışmaları gerekirken yaptıklarını anlayamadım” dedi.

“Ak Partililer Yüzünden Cedit’i, Halk Sütü, Kreşleri Konuşamadık”

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “4 yıldır AK Parti’nin çözmediği Cedit probleminin görüşüleceği meclise gelmiyorlar. Üreticiyi, tüketiciyi destekleyecek, Halk Sütü konuşacaktık. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü konuşacaktık. 15 yıldır kreş yapılmayan İzmit’te, kreşleri konuşacaktık. Bugün bir sürü önemli konumuz var. Ama Cumhur ittifakı üyelerinin bugün sırf bir oda için yaptığı protesto, meclise gelmemeleri, İzmit’i ve İzmitlileri önemsemeleri kabul edilebilir bir şey değil. Göreve geldiğimizden beri hala hazımsızlık devam ediyor. İzmit’e gölge düşürdüler. İzmit adına, arkadaşlarım adına üzülüyorum. Arkadaşlarımızın emeğine üzülüyorum” şeklinde konuştu.

Ne Yaparlarsa Yapsınlar İzmit’e Hizmet Üreteceğiz

Başkan Hürriyet son olarak, “Bizim bir sloganımız vardı. Kendilerini milletçe alkışlıyorum. Biz hizmet üretmeye çalışıyoruz. Onlar engel olmaya çalışıyorlar. Ne yaparsalar yapsınlar, biz hizmet üretmeye devam edeceğiz. Buradan kendilerini ihtar ediyorum. Eğer ciddiyetle görevlerini yapmayacaklarsa derhal koltuklarını terk etsinler. Belediye binasında olmalarına rağmen meclise gelmediler. Bundan sonra kim ki görevini kötüye kullanıyorsa savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı ifade ediyorum. Milletin bize yüklediği sorumluluklar çok kıymetli. Bu sorumluluk bilinciyle hareket edeceğiz. Bunun altında başka bir neden, başka bir amaç var diye düşünüyorum. Bu işin görünen kısmı.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Odaları Gezdirdi

Ardından Meclise gelen gazetecileri, Cumhur İttifakı üyelerinin beğenmediği odaları görmeye devam eden Başkan Hürriyet, gazetecilere MHP ve AK Parti meclis grupları için oluşturulan odaları gezdirdi. Millet İttifakı üyesi İYİ Parti grubunun da meclis üyeleri için odasının olmadığı öğrenilirken, bu odaların hafta sonunda mesai yapan belediye personeli tarafından Cumhur İttifakı üyeleri için özel olarak yapıldığını sözlerine ekledi.