BAŞKAN HÜRRİYET’TEN İZMİR ÇIKARMASI

By 6 Eylül 2019 Haberler

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı ziyaret ederek yapılacak projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de eşlik ettiği ziyaretler ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile başladı. Soyer’e hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Hürriyet, “Müdürlerimiz, Başkan Yardımcılarımız ve Meclis Üyelerimizle hep beraber sizleri ziyaret etmek istedik. Deneyimlerden yararlanmak adına bu ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geçenlerde Çankaya Belediyesine yaptığımız ziyaret çok faydalı oldu. Böyle ziyaretlerde önemli projelerle ilgili fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz. Sizlerin bize vereceği tavsiyeler olursa çok mutlu oluruz.” ifadelerini kullandı.

TURİZM, TARIM VE SANAYİDE KADINLARIN ÖN PLANDA OLMASI

Hayırlı olsun dilekleri için Başkan Hürriyet’e teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Turizm, tarım ve sanayide kadınların da ön planda olmasına önem veriyoruz. Demokrasiye önem veriyoruz. Demokrasinin beş yılda bir sandığa gidip oy kullanmak olmadığını, aslında demokrasinin bir arada yaşamak, farklılıklarla bir arada olmanın zenginliğini keşfetmek olduğunu düşünüyoruz. Şeffaf modeller olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

MÜDÜRLÜKLERE ZİYARET

Makam ziyareti sonrası Başkan Hürriyet, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri Meclis Toplantı Salonunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan’la bir araya gelerek İzmir’de gerçekleştirilen projelerle ilgili bilgilendirmelerini dinledi. Daha sonra tüm birim müdürleri İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki müdürlüklerle bir araya gelerek yapılan çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundular.

İZMİT’TE FARK YARATMALIYIZ

Bilgilendirme toplantılarının ardından Başkan Hürriyet ve beraberindeki ekip Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Başkan Hürriyet, “Hem hayırlı olsun dileklerimizi iletmek hem de tavsiyelerinizi, deneyimlerinizi dinlemek için sizleri ziyaret etmek istedik. Biliyorsunuz uzun yıllar önce İzmit’i biz yönetiyorduk fakat 15 yıldır bizim yönetimimizde değil. 15 yıldan sonra ilk defa kazandık. Dolayısıyla vatandaşın bizden beklentisi yüksek. 15 yıldır İzmit sosyal, kültürel, sanatsal, spor gibi alanlarda eksik kaldı. Bu yüzden de deneyimlerinizden yararlanmak isterim” şeklinde konuştu.

ARAÇLARINIZI SATIN ALMALISINIZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve öncelikli hedeflerinin İzmir’de ekonomiyi canlandırmak olduğunu vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay birim müdürleri ve başkan yardımcılarının sorularını da yanıtladı. Belediye hizmet araçlarının kiralık mı satılık mı olduğu sorusuna cevap veren Tugay, “Hizmet araçlarını satın almak benim şahsi fikrimce daha mantıklı. Eğer paranız varsa kesinlikle satın almalısınız. Bu Belediye ve vatandaşın yararına olur. Kiralamaya kıyasla çok ciddi bir kâr elde edilmiş olur” ifadelerini kullandı.