BAŞKAN HÜRRİYET, SÖZ VERMİŞTİ KREŞLER HAYAT BULMAYA BAŞLADI

By 29 Kasım 2019 Haberler
HÜRRİYET’İN GÖZ BEBEĞİ KREŞ PROJESİ YEŞİLOVA’DA YÜKSELİYOR
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, seçim vaatleri arasında yer alan kreş projesi Yeşilova’da yükseliyor.
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim vaatleri arasında yer alan mahallerde vatandaşlara hizmet edecek olan Kreş Projesi’nin ilk kez hayata geçeceği Yeşilova Mahallesi’ne giderek incelemelerde bulundu.
MAHALLE SAKİNLERİNİN GÖRÜŞLERİNİ ALDI
Başkan Hürriyet, İzmit Belediye Meclisi üyeleri Necat Çakır, Tuncay Aşkın ve Ertuğrul Malçok ile hem mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına hem de çocukların kişisel gelişim ve eğitimlerine okul öncesi destek vermek amacı ile tasarlanan proje kapsamında Yeşilova Mahallesi Pembe Sokak No: 25 adresinde devam eden inşaat alanını ziyaret etti. İzmit Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü yetkilileri ile inşaat alanında proje için hazırlanan paftaları inceleyen Başkan Hürriyet, Yeşilova Mahalle Muhtarı Ali Filiz ve mahalle sakinlerinin de konuyla ilgili görüşlerini aldı.
HEM VATANDAŞA HEM ÇOCUKLARA HİZMET
Başkan Hürriyet’in göz bebeği olan ve Yeşilova Mahallesi’nde inşaat çalışmaları devam eden Gündüz Bakımevi ve Sağlık Ocağı binası 3 katlı olarak 885 metrekarelik alan üzerine ediliyor.. Binanın zemin katında sağlık ocağı yer alırken, 640 metrekarelik alanı kapsayan 1. ve 2. katlarında ise okul çağı öncesi çocuklara yönelik olarak tasarlanan gündüz bakımevinin hizmet vereceği bilgisi paylaşıldı. Binanın çevresindeki 1000 metrekarelik yeşil alanda ise çocuklara yönelik hobi bahçeleri, oyun alanları, kum havuzu gibi çeşitli sosyal aktivite yerlerinin tasarlanmasına karar verildi.