ZİRAAT ODASI BAŞKANLARINI SARISU’DA AĞIRLADI

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli’de görev yapan Ziraat Odası başkanlarını Sarısu Gençlik Kampı’nda ağırladı
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Sarısu Gençlik Kampı’nda Ziraat Odası başkanlarını ağırlayarak hem çiftçi ve üretici vatandaşların dertleri hakkında çözüm önerilerinde bulunurken hem de başkanlara Sarısu Gençlik Kampı’nı tanıttı. Ziraat Odası başkanlarına özel düzenlenen geceye, İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin, Gebze Ziraat Odası Başkanı Ayhan Eksen, Derince Ziraat Odası Başkanı İsmail Demir, Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci, Kartepe Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Türker ve Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı katılım sağladı.
Uyum İçerisinde Çalıştık
İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan; “Fatma Başkanıma çok teşekkür ediyorum, seçimlerden beri uyum içerisinde çalıştık. Hepimizin dertleri aynı. Fatma Başkanım da çiftçi. Benden daha fazla tarla, arazi ekiyor. Lavanta bahçemiz var. Fatma Başkanımızı takdir ediyoruz.” dedi. Tüm Ziraat Odası başkanlarının Hürriyet’e teşekkür ettiği gecede Karamürsel Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci hem Karamürsel Sepeti hem de sepet içinde kendi yetiştirdikleri meyveleri Hürriyet’e takdim ederek güzel dileklerini sundu.
Çiftçilerimize Faydamız Olsun
Başkan Hürriyet; “Çiftçimize, üreticimize fayda sağlayacak çözümler bulmaya çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda vatandaşlarımızın tarıma önem vermesini istiyoruz. Kendi tarım arazilerimizi ekip biçmeye başlayarak sosyal desteğe ihtiyacı olan insanlara bir faydamız olsun dedik. Buradan oluşturacağımız doğal ürünlerimiz, fidelerimiz, tohumlarımızla çiftçi ve üreticilerimize destek vermek istiyoruz. Bunu da kooperatif bilinci ile yapmak istiyoruz. Bu çalışmalarımızı yaparken işi bilenlerle yürümek istedik. Başkanımızla devamlı istişare içerisindeydik. Toprağın içinden gelen insanla yapılan iş daha kıymetli, daha yerli yerinde oldu. Sarısu’da başkan ve yöneticilerimizi ailesiyle beraber ağırlamak istedik, bu vesile ile bir araya geldik. Hem Sarısu Gençlik Kampımızı sizlere tanıtmak hem de hasbihal etmek istedik. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.
Tüm İlçelerde Destek Vermeye Hazırız
Sözlerine Sarısu Gençlik Kampı’nı tanıtarak devam eden Hürriyet; “Burası ilk göreve geldiğimiz zaman şantiye halindeydi, küflü yataklar vardı. Sarısu, ciddi bir şekilde elden geçirildi. Birçok malzemeyi para vermeden, geri dönüştürerek sağladık. Burayı kendi emeğimizle yaptık. Şimdi herkesin rahatlıkla, ailecek kullanabileceği bir kamp haline geldi. Aynı zamanda Kandıra’ya da istihdam alanı sağlamış olduk. Kandıralı vatandaşlarımıza iş olanağı sağladık. Tarım, kırsal kalkınma ve ziraat odalarımızın gösterecekleri iş birliklerle, tarım alanlarında bizim yardım edebileceğimiz her iş için desteğe hazırız. Sadece İzmit değil, diğer ilçelerimiz de gerek direkt bizimle gerekse başkanımız aracılığı ile bu anlamda iletişime geçebilir. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.