Yenidoğan’da gençlerle buluştu Hürriyet

By 12 Mart 2019 Arşiv

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Yenidoğan Mahallesi gençleriyle Bayramoğlu Kafe’de bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, önceki akşam CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar, Yenidoğan Mahallesi temsilcisi Hüseyin Okur ile birlikte Yenidoğan Mahallesi gençleriyle Bayramoğlu Kafe’de bir araya geldi.

ÖZEL SEKTÖRLE İŞ BİRLİĞİNİ GELİŞTİRECEĞİZ

Gençlerin sorularını cevaplayan İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Gençlerin kötü alışkanlıklardan korumak için spor sanat gerekiyor, ama sadece bina yapmakla da olmuyor. Sizin hayallerinizi küçülttüler. Sizin gibi gençlere soruyorum ne yapalım diye. Halı saha yapsan yeter diyor ama spor kompleksini düşünemiyor. Yarın öbür gün sizlerin yararlanacağı şeyler üretmeliyiz. Yaratacağımız her üretim alanı sizin için istihdam sağlayacak. Bir sürü etkinlikler yapılıyor ama kentin parası dışarı gidiyor. Olmaz bu kentin ekmeğini bu kentin insanı yiyecek. Gençler ve buranın insanının yararlanması gerekiyor. Özel sektörle iş birliğini geliştireceğiz” dedi.

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERLE ÇALIŞACAĞIZ

İzmit Belediyesi’nin belediye hizmetlerinden geride kaldığını ifade eden Belediye Başkan adayı Hürriyet, “Bu kent 3 dönemdir belediye hizmetleri geride kaldı. 16 senedir Yenidoğan’a bir tane bankamatiği bile zor kurdular. Çok kısa sürede bu kenti geliştirip, bu kenti büyüteceğiz. Asgari ücretli vatandaşımızla EYT’lilerin düğün salonları bedava olacak. Kuracağımız etüt merkezleriyle atanamayan öğretmenlerimizi eğitim alamayan öğrencileri buluşturacağız. Aklınızdaki sorunlar 3 dönemdir hala sorun olarak kaldıysa zaten değişim zamanı gelmiş de geçiyor demektir. Bu kente hizmet etmek için buradayım. Takdir vatandaşlarımızın” dedi.