Türkkan, “Oyunuzu Hürriyet’e verin rahat edin”

By 26 Mart 2019 Arşiv

İzmit Belediye Başkan Adayı Hürriyet ile Kabaoğlu Köyü’nde ziyaretlere katılan İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan “Oyunuzu Hürriyet’e verin rahat edin” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Kabaoğlu Köyü’nde halkla buluştu. Yoğun ilginin olduğu köy projelerinin konuşulduğu programa Hürriyet’in yanı sıra İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, meclis üyesi adayları ve köy halkı katıldı.

FATMA HANIM ÖTEKİLEŞTİRMEDEN ÇALIŞIYOR

Programda ilk olarak konuşan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Kadın elinin değdiği her yer güzel olur. Fatma Hanım’a baktığımda kimseyi ötekileştirmeden siyaset yapıyor. Asıl siyaset örneği budur. 31 Mart günü oyununuzu Fatma Kaplan Hürriyet’e verin sonrasında rahat edin” ifadelerinde bulundu.

SATAŞMADAN ÇALIŞIYORUZ

Ardından konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Biz kimseyi ötekileştirmeden kimseye sataşmadan çalışıyoruz. Bizler insanlarımızın yüzünü nasıl güldürebiliriz bunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

BU KENTİN PARASI BU KENTTE KALMALI

Konuşmalarına devam eden Hürriyet, “Biz göreve geldiğimizde çalışmaya köyden başlayacağız. Köylerimiz önemli. Şuan köylerimiz üretmiyor üretemiyor. Samanı bile dışardan ithal ediyoruz. Her şeyi dışardan alıyoruz. Bu kentin parası bu kentte kalmalıdır. Bizler köylüyü kalkındıracağız” ifadelerinde bulundu.

KÖYLÜNÜN ÜRETTİĞİ DEĞERİNİ BULACAK

Köylüye destek olacaklarını vurgulayan Hürriyet, “Biz köylümüze gübre, ilaç ve ziraat mühendisi gibi destekler vereceğiz. Köylümüz ürettiği ürün elinde kalmayacak. Köylümüzün ürettiği ürünleri aracı olmadan kuracağımız ofislerle belediye olarak biz alacağız ve kente biz ulaştıracağız. Köylünün ürettiği ürün değerini bulacak” dedi.

İSTİHDAM SAĞLANACAK

Hürriyet, “Gübre tesisleri kuracağız. Evsel atıklardan ve çevresel atıklardan gübre tesisleri oluşturacağız. Bu tesislerden hem üretici yararlanacak hem de o bölgedeki insanlar istihdam edilecek. Bu sayede hem köy halkı rahatlayacak hem de o bölgedeki insanlar iş imkanına kavuşacak” ifadelerinde bulundu.