Taşeron sistemin sorumlusu AKP

By 11 Ocak 2019 Arşiv

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı basın açıklamasında kadroya alınmayan taşeron işçilerin sorunlarını dile getirdi.

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet mecliste gerçekleştirdiği basın toplantısında kadroya alınmayan taşeron işçileri gündeme getirdi.Hürriyet yaptığı açıklamada, “Taşeron sistemin ek sorumlusu AKP’dir” dedi

ESKİ BAKANLARIN SÖZLERİ UNUTULUYOR

Basın açıklamasında konuşan Milletvekili Hürriyet, “KİT’ler, özel bütçeli kuruluşlar, sosyal tesisler, yapım ihaleleri, danışmanlık, çağrı merkezi ve hastane bilgi yönetim sistemi ihalelerinde çalıştırılan taşeron işçiler tamamen dışarıda bırakıldı. Yüzde 70 koşuluna takılan şoförler, işçiler, emekli işçiler, eski hükümlüler, 4 Aralık’ta çalışmayanlar ile davalarından vazgeçmek istemeyenler halen daha kadro alamadı. Eski Çalışma Bakanı Jülide Hanım herkesin gözünün içine baka baka, “Koşulsuz kadro vereceğiz’ diye söz vermişti. Ama kendisi de şimdi ki bakan Zehra Zümrüt Selçuk da bu sözleri unuttu. Eski bakanların verdiği sözler yeni bakanları bağlamadığını da gördük” dedi.

ANLAMSIZ MAĞDURİYET

Sözlerine devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Joker işçiler, Kamu şoförleri, yüzde 70’e takılanlar, eski mahkum taşeron işçisi gibi daha pek çok kadroya niçin geçirilmediğini anlamadığımız işçilerin tek sorumlusu AKP’dir. Bir an önce taşeron sisteminin son bulmasını ve emekçilerin gerçek haklarını almasını istiyor, yaşatılan anlamsız mağduriyetlerin de bitmesini diliyoruz” açıklamasında bulundu.