Suriyelilere kaynak bulanlar EYT’lilere bulamıyor

By 11 Ocak 2019 Arşiv

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet konuk olduğu Uğur Dündar ile Halkın Arenası programında emeklilikte yaşa takılanların mağdur edildiğini söyleyerek, “Suriyelilere bile kaynak buluyorlar EYT’lilere bulamıyorlar” dedi.

Uğur Dündar ile Halkın Arenası programına konuk olan TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, emeklilikte yaşa takılan vatandaşların sorunlarını gündeme getirdi. CHP Milletvekili Hürriyet, hükümetin Türkiye’nin kaynağını yandaş şirketlere aktardığını ancak asıl mağdur olan kesime sırtını döndüğünü söyledi.

EYT’LİLER ARTIK DEĞER GÖRMEK İSTİYOR

CHP Milletvekili Hürriyet, emeklilikte yaşa takılanları gündeme getirdiği konuşmasında şunları söyledi; “Emeklilikte yaşa takılan yurttaşlarımız çok anlamlı bir dernek kurdu. Bu örgütlülüklerini de kutlamak lazım. Her ilde toplantı yapmaya başladılar. Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’de bir toplantı gerçekleştirdiler. Onlar erken emeklilik değil hakları olanı istiyorlar. Meydana gelen hak gaspının yarattığı mağduriyetin artık bitmesini istiyorlar. Saraylara şatafata israfa Suriyelilere para buluyorlar. Ne yazık ki bu insanların Suriyeliler kadar değeri yok bu ülkede. Artık değer görmek istiyorlar. Bu ülkenin kaymağını kimin yediği de apaçık ortada” dedi.

TEK POLİTİKALARI İNSANLARI MUHTAÇ ETMEK

Açıklamasına devam eden CHP Milletvekili Hürriyet, ülkenin asıl kaynağının özel şirketlere aktarıldığını dile getirerek, “Bu ülkenin kaynağını hazine garantili devlet ihalelerini alan yandaşlar, ölü işçiler üzerinden para kazanan şirketler bu ülkenin asıl kaymağını yiyorlar. Şirketler daha zenginleşiyor, ölmek yine yoksullara düşüyor. Yoksulluğu bitirmek gibi bir dertleri yok, tam tersine yoksulluğu çoğaltıp, onu yönetmek ve onun üzerinden bir oy devşirmek, insanları muhtaç etmek gibi bir politikaları var. Yaklaşık 17 yıldır bunu yapıyorlar”

ÜLKENİN KAYNAĞINI KİMLER YİYOR ARTIK GÖRSÜNLER

Türkiye’de yaşanan sıkıntıları sıklıklar dile getirdiklerini ancak hükümetin kulak tıkadığını da sözlerine ekleyen Milletvekili Hürriyet,“Ülkenin kaynağını öyle çok kendi istedikleri yere aktardırlar ki, vatandaşın istediği 3600 ek gösterge, emeklilikte yaşa takılanlar, atama bekleyen öğretmenler, taşeron işçileri diyoruz ama sürekli para yok diyorlar.Emeklilikte yaşa takılanlar diyoruz, ‘Bunlar fırsatçı, erken emekli olmak istiyorlar’ diyorlar. Olur mu öyle şey. Bu insanlar mağdur olmuş, yasalar geriye yürütülmez. Bugün hakkı olanı istiyorlar. Bu ülkenin kaynağını kimler yiyor insanlar artık görsün” açıklamasında bulundu.