Millet İttifakı’nın Tavşantepe seçim bürosu açılışı mitinge döndü

By 20 Şubat 2019 Arşiv

Millet İttifakı’nın Tavşantepe’deki seçim bürosu açılışı mitinge dönüştü. Meşalelerin yandığı açılışta Tavşantepeliler Millet İttifakı’nı bağrına bastı.

İzmit Tavşantepe Mahallesi meydanında gerçekleşen açılışa Tavşantepeliler yoğun ilgi gösterirken, Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, Millet İttifakı Meclis üyesi adayları, CHP İzmit Belediyesi Meclis üyeleri, İYİ Parti ve CHP’li ilçe yöneticileri ve partilileri katıldı.

41 KERE MAŞALLAH

Programda konuşan İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, meclis üyesi adaylarını da tanıttığı programda yaptığı konuşmada, “Büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla yola çıktık. Sizin desteğiniz bu inancımızı bir kat daha arttırıyor. Sizin inancınızla bizim inancımız birleştiğinde inanıyoruz ki Mart’ın sonu bahar olacak, zafer olacak. Bu hep birlikte, kol kola, biz olabilirsek, gece gündüz çalışırsak olacak. Tam bugünden itibaren seçime kadar 41 gün var. Bugünden itibaren 41 kere maşallah diyeceğiz. 41 gün boyunca çok çalışacağız” dedi.

SİZLERLE YOL YÜRÜMEKTEN ONUR DUYUYORUM

Konuşmasına devam eden Başkan adayı Hürriyet, “Bu kente, yoksullara, kadınlara hizmet etmek, gençlerimize iş bulabilmek için, çocuklarımızın eğitimine destek verebilmek için, kentimizin değişmesi, yıllardır hizmet alamayan bu bölgeye hizmet edebilmek, Tavşantepe’yi güzelleştirmek için var gücümüzle çalışmak zorundayız. Bu kenti Eskişehir, Aydın, Edirne gibi parmakla gösterilen, insanların akın akın geldiği, Kocaeli’den ve İzmit’ten bahsettiği bir kent haline getirebilmek zafere ulaşmak için sizlerle birlikte yol yürümekten onur duyuyorum” şeklinde konuştu.

PROJE DİYE SİZLERE HAYAL SATTILAR

Millet İttifakı Serdar Kaman ise yaptığı konuşmada, “Kocaeli’nin siyasetinin merkezi İzmit’se İzmit’in siyasetinin merkezi Tavşantepe’dir. Bu sokakları arşınlamayan siyaseti biliyorum diye ortaya çıkmasın. Bu kenti marka kent haline getireceğiz. Kocaeli çok göç alan bir kent. Kocaeli trafiğiyle düzensiz şehirleşmesiyle 16 yıldır bir vizyon katılmamış bir kent. Bu kenti marka kent haline getirmeye ant içiyoruz. Allah’ın izniyle Fatma Kaplan Hürriyet ile beraber o belediyelerin kapısından gireceğiz. Uzun zamandır bu kent hizmet bekliyor. Bize şimdiye kadar hayal sattılar. Bir proje kitapçığı hazırladılar. Beş yıl sonra yapacağız dedikleri, on yıl geçmiş hala yapamamışlar” dedi.

16 YILDIR BU PARALARI NE YAPTINIZ?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin en borçlu belediye olduğunu da sözlerine ekleyen Kaman, “Milyarlık borçlarını 16 sene öncesinden kaldığını söylüyorlar. Sadece İSU’nun geliri bile bu borçları karşılıyor. Peki, siz 16 yıldır bu paraları ne yaptınız? Millet sizden hesap soracak. Sekapark’ta lale zengin oldu sülale. Bu seçimi alnımızın akıyla tamamlayacağız, zaferlerle taçlandıracağız. Ama bu tek başımıza olmayacak, sizlerle beraber olacak” dedi. Konuşmaların ardından Millet İttifakı Seçim irtibat Ofisi büyük bir coşkuyla açıldı.