İzmit’in geleceğini düşünüyoruz

Kocaeli Rizeliler Derneği’ni ziyaret eden İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “İzmit’in geleceğini düşünüyoruz” dedi.

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet ve beraberindeki heyet önceki akşam Kocaeli Rizeliler Derneği Başkan vekili Ali Saroğlu ve yönetimini ziyaret etti. Toplantıya Millet İttifakı meclis üyesi adayları Faruk Bostan, Mehmet Baştürk, Talha Topçu, İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP İzmit ilçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök ve partililer katıldı.

İZMİT’TEKİ KUTUPLAŞMAYI SONLANDIRACAĞIZ

Kocaeli Rizeliler Derneği’nde konuşan İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Makamlar gelip geçiyor, önemli olan geride ismimizi yadigar bırakabilmek. Ama ne yazık ki İzmit’te büyük bir kutuplaşma var. Bu beni bir kadın ve anne olarak üzüyor. Derneklerin kentlere kattığı çok önemli dayanışma ruhları vardır ve bu da kentlilik bilincini geliştirir” dedi. Hizmet etme noktasında hiç kimseye partizan bir tavırla yaklaşmadığını da sözlerine ekleyen Hürriyet, “Bu zamana kadar kimseyi partili midir diye sorgulamadım. Biz bu kenti temsil ediyoruz. Halkın yaşadığı sorunları halkın içinde olmadan bilemeyiz. Vekilliğim süresince buna çok önem verdim. Kentsel dönüşüm mağdurlarının, EYT’lilerin taşeron işçilerin, kamulaştırma bedelini alamayan köylülerimizin yanında olduk. Şimdi ise yeni bir yola çıktık. Bu kenti yönetmeye talibiz” dedi.

İZMİT’İN PROBLEMLERİ TARİH OLACAK

Kentin problemlerinin son 15 yıldır giderek büyüdüğünü sözlerine ekleyen Belediye Başkan adayı Hürriyet, “Kocaeli çok zengin bir kent. Sanayisi, köylüsü, arazisi dağı, İstanbul’a yakın olmasıyla birlikte tarihi ve kültürel alanlarıyla çok zengin bir kent. 13 belediye, 7 milletvekili ve bütün kamu kurumları ellerinde olmasına rağmen bunca senedir bu kentin problemleri büyüdü. Gündelik projelerden ziyade İzmit’in geleceğini düşünmemiz gerekiyor. Köylüyü kalkındırmamız lazım. Türkiye’deki gelişmeyi yerelden başlatmamız gerekiyor. İzmit’in kaynaklarını doğru kullandığı bir anlayışa ihtiyacı var. Kimseye karşı partizanlık yapmadan yönetmek, vatandaşı dinleyerek, birlikte kollektif bir aklı kullanmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.