İzmit işçi dostu kent haline gelecek

By 12 Şubat 2019 Arşiv

Türk Metal Sendikası Kocaeli Şubesini ziyaret eden Belediye Başkan adayı Hürriyet, “İzmit kültür sanattan, spora, sosyal alanlarına kadar parmakla gösterilen işçi dostu bir kent haline gelecek” dedi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Yöneticisi Nuri Top, İzmit ilçe Yöneticileri Dalistan Filiz, Mehmet Baştürk, Mehmet Baştan, SKM yöneticileri Ömer Akın, İsmet Kanık, Hasan Çelik ve beraberindeki partilileri ile birlikte Türk Metal Kocaeli Şubesi Başkanı Yakup Yıldız ve üyelerini ziyaret etti.

İNSANLARIN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Ziyarette konuşan İzmit Belediye Başkanı adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Türk Metal’de kendilerini ağırlayan Sendika Başkanı Yakup Yıldız ve sendika üyelerine teşekkür etti. Hürriyet sendika üyelerine yaptığı konuşmada insanların nasıl bir İzmit’te yaşamak istediklerini, vatandaşlarla fikir alışverişinde bulunmanın önemine değindi. Hürriyet, “Yapacağımız her çalışmayla halkın ortak aklını birleştirmek zorundayız. Vatandaşlarımızın hayallerini gerçekleştirmeden hizmet edilmeyeceğini, edilen hizmetlerin de amacına ulaşmayacağını düşünüyoruz. Kimseyi ayırmadan partizanlık yapmadan insanların ideolojisine karışmadan önce insan olması gayesiyle elimizden geldiğince sesimizin ulaştığı yere kadar yanlarında yer almak istiyoruz” dedi.

İZMİT’İN MARKA KENT OLMASI GEREKİYORDU

Konuşmasına devam eden İzmit Belediye Başkan adayı Hürriyet, “Bu kentte bir evlat yetiştiriyorum ve başım dik gezmek istiyorum. Vatandaşın bir derdi olduğunda yanında olmaya çalıştım. Büyük bir gayretle vekilliğim sürecinde çalıştım. ‘Ben yaptım oldu’ mantığı ben bilirim, ‘Siz ne anlarsınız’ edaları yerine, bu kent için hepimiz yapılan şeylerin üzerine bir şeyler koyabiliriz, sorunları aşmada birlikte kafa kaya vererek çözüleceğini düşünüyorum. Yapılan şeyler bu kente değer katmıyor. Bu kentin sorunları halen daha konuşulmaya devam ediliyor. Oysa İzmit’in; insanların akın akın geldiği, dünyada marka bir kent olması gerekiyordu”

İSTANBUL’A GELEN 12 MİLYON TURİSTİN ÇEYREĞİ BİLE İZMİT’E GELMİYOR

İzmit’in konumuyla her alanda gelişmeye açık bir kent olması gerektiğini de savunan Hürriyet, “İstanbul ve Ankara’ya yakınlığı, doğal güzellikleri, tarihi, müthiş bir zenginlik var. Bu kadar zenginlikle örnek bir kent olması gerekiyordu. Hala imar ve yatırım problemleri devam ediyor. İstanbul’a gelen 12 milyon turistten 1 milyonunu bırakın 500 binini bile kentimize çekemiyoruz. Bugün 13 belediye başkanı başka bir partiden aday gösterdiğinizde yine seçimi kazanır diyorsanız tamam, ama kazanamaz diyorsanız bu kentin 3 dönem kaybetmiş demektir. Bunun sonunda vereceğiniz cevabın hesabını vicdanınıza bırakıyorum” dedi.

İZMİT’İ KASABA GÖRÜNÜMÜNDEN KURTARACAĞIZ

İzmit’e yapılacak ufak dokunuşların bile büyük fark yaratacağına dikkat çeken İzmit Belediye Başkanı adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “İnsanları çekebilecek alanlar yaratmak istiyoruz. Yürüyüş yolunu tek taraflı yayalaştırmak bile kentin cazibesini ikiye katlar. Kentlerin çekim alanlarında özgürlük vardır, heyecan vardır. Bu kentin çehresini değiştirmek, kültür sanattan, spora, sosyal alanlarına kadar İzmit parmakla gösterilen işçi dostu bir kent haline gelecek. İzmit’i kasaba görünümünden kurtarmak için sizinle birlikte çalışmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.