Hürriyet’ten Soylu’ya sert çıkış; “Vatan evlatlarını ne hale getirdiniz”

By 11 Ocak 2019 Arşiv

CHP Milletvekili Hürriyet, ağır yaralandığı hendek operasyonlarında, TSK’da görev yapamaz raporu verildikten sonra çöpten topladığı pet şişeleri satarak dört çocuğuna bakmak zorunda kalan Hakan Akbulut’u İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’ya iletti.

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, hendek operasyonları sonucu yaralanmasına rağmen devlet tarafından gazi sayılmayan ve çöpten topladığı pet şişeleri satarak dört çocuğuna bakan Hasan Akbulut’u İç İşleri Bakanlığı bütçe komisyonu görüşmelerinde Bakan Süleyman Soylu’ya sordu. Hürriyet, Akbulut’a gazilik verilmesini istediklerini belirterek, “Vatan evlatlarını ne hale getirdiniz. Bu ayıbı derhâl temizleyin Sayın Bakan” dedi.

BU AYIP SİZE YETER!

Açıklamasına devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet şunları kaydetti; “Jandarma Uzman Çavuş Hakan Akbulut, Şırnak’ta PKK’yle mücadelede EYP patlaması sonucu yaralanıyor, sağlık nedeniyle TSK’dan ilişiği kesiliyor ama sakatlığı vazife malullüğü sayılmıyor, adi malul sayılıyor. Vazife malulü için itirazını yapmış ama ne yazık ki bürokrasi yavaş işliyor ve bu Hakan kardeşimiz hâlâ çöplükte, annesiyle birlikte yaşam savaşı veriyor. Konya Beyşehir’de çöp topluyor, çünkü bakmak zorunda olduğu beş çocuğu var. Sayın Bakanım, bu insan bizim için, çocuklarımızın geleceği için, üzerinde yaşadığımız bu toprakların geleceği için, devlet gönderdiği için terörle mücadele etmiş Doğu ve Güneydoğu’da. Sakatlanmış, şimdi devlet onu gazi saymıyor, gazilik haklarını vermiyor ve çöp topluyor. Bu ayıp size yeter, bu ayıp bize yeter, bu ayıbı derhâl temizleyin Sayın Bakan”