Hürriyet’ten POSCO işçisine kutlama mesajı

By 11 Ocak 2019 Arşiv

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma KAPLAN HÜRRİYET, sendikaya üye olmak istedikleri için işten atılan POSCO işçisinin işe iade davalarını kazanmalarının ardından bir kutlama mesajı yayınladı.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet mesajında şunlara değindi;

“En başından beri haklı mücadelelerinde yanlarında olduğumuz, haksızlıklara karşı birlikte direndiğimiz POSCO işçisinin, işe iade davalarını kazandıklarını duymaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Sadece daha iyi şartlarda çalışmak için sendikaya üye olmaları sebebiyle, sudan bahanelerle işlerinden atılan 105 işçi ile birlikte fabrikanın önünde yeri geldi birlikte direndik, yeri geldi birlikte mücadele ettik. Mücadelelerinin mücadelemiz olduğu Posco işçisi ile sadece arkadaş değil, aynı aileden kardeş gibi olduk. Şimdi de kardeşlerimin mücadelelerini nihayete erdirecekleri gün çok yaklaştı.

Hak, hukuk, adalet diyerek başlattıkları mücadelede Birleşik Metal İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nu, Genel Örgütlenme Sekreteri Hami Baltacı’yı, Birleşik Metal İş Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik’i ve dayanışmanın içerisinde yer alan sendika emekçilerini, Posco işçisinin yanındaki dik duruşlarından ötürü kutluyorum.

Bundan sonra davalarını kazanan 105 işçinin işe iade ve kendilerine sendikal tazminat ödenmesi sürecini aynı hassasiyetle takip edeceğim. İşçi kardeşlerimizin haklarını tamamen alacakları güne kadar da bu hassasiyeti sürdüreceğimin Kocaeli ve emek dünyasınca da bilinmesini ister, yeniden Birleşik Metal İş Sendikası ve işçilerimizi tebrik ederim”