Hürriyet’ten hükümete, “3600 sözünüzü tutun!”

By 11 Ocak 2019 Arşiv

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı basın açıklamasında 3600 ek gösterge sorununu dile getirdi.

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet mecliste gerçekleştirdiği basın açıklamasında 3600 ek gösterge sorununu gündeme getirdi.Hürriyet yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3600 ek gösterge sözünü unuttuğunu söyledi

SÜREKLİ 3600 SÖZÜ VERİLİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin seçim beyannamesi toplantısında polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600´e çıkaracaklarına dair sözleri hatırlatan Milletvekili Hürriyet, “Sürekli sözler verilmesine rağmen tutulmuyor ve bu adaletsizlik geldiğimiz noktada halen daha devam ediyor” dedi. Türkiye’de öğretmenler 180 iş günü çalışmakta ve ortalama 1850 saat derse girdiğini de sözlerine ekleyen Hürriyet, Yurt dışındaki meslektaşlarına göre daha az zamanda daha çok çalışan öğretmenlerimizin emeğinin karşılığını aldığını belirtmek mümkün değildir. On binlerce eğitim emekçisi emekli maaşının düşük olması nedeniyle zorunlu giderlerini bile karşılayamama kaygısı ile emekli olamamaktadır” dedi.

3600 EK GÖSTERGE HAKTIR

3600 ek gösterge sorunu yaşayan daha pek çok çalışan olduğunu da dile getiren Hürriyet, “Polis, hemşire ve din görevlisi ile idareci ve 500 bin dolayındaki emekli de 3600 ek göstergeyi beklemektedir.Polislerin hemşirelerin din görevlilerinin de insani bir şekilde yaşamaya hakları var. Polis halen daha bazı yerlerde 12/12 çalışmaya devam ediyor. Hemşireler hastanelerde hastalar ve yakınlarıyla uğraşıyor, Neredeyse iki gecede bir nöbet tutuyorlar. 14-15 saat hastanelerde mücadele veriyorlar. Canla başla çalışan bu insanlara 3600 ek gösterge haktır ve bir an önce getirilmesi gerekmektedir” açıklamasında bulundu.