Hürriyet’ten Down Kafe’ye birinci yıl pastası

By 11 Ocak 2019 Arşiv

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet önceki gün Gölcük Down Kafe’yi ziyaret ederek, +1 Fark le Gölcük Down Sendromlular Derneği’nin birinci yaş günü pastasını Down sendromlu çocuklarla beraber kesti.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, önceki gün Gölcük’te Down Kafe’yi ziyaret etti, +1 Fark le Gölcük Down Sendromlular Derneği’nin birinci yaş günü pastasını kesti. Ziyarette Milletvekili Hürriyet’e, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, +1 Fark le Gölcük Down Sendromlular Derneği Başkanı Belgin Abanoz, partililer ve dernek yöneticileri eşlik etti.

SİZLERİ ANKARA’DA AĞIRLAYACAĞIZ

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Meclis’te dört partinin de uzlaşısı ile Down sendromlular komisyonu kuruldu. Meclisteki konuşmalarımızda bu komisyonu başlattık. Hem uzlaşı kültürü adına hem de hep birlikte halkın gerçek sorunlarını çözebilmek adına bu çalışmayı yapmak istedik. Komisyon, çalışmalarına yakında başlayacak. Kent adına da önemli bir adım olacak. Sizler önümüzdeki günlerde Ankara’da ağırlayacağız ve komisyon üyeleriyle tanıştıracağız. Sizlerin öneri ve görüşleri, bizleri yönlendirmek adına çok önemli” dedi.

YASA TEKLİFLERİ ÇIKSIN İSTİYORUZ

Sözlerine devam eden milletvekili Hürriyet, “Çalışmalarımızdan sizi haberdar edeceğiz. Çocuklarımızı bu komisyon çalışmalarına da katabiliriz. Yasa teklifi de çıksın istiyoruz. Farkındalık adına da oldukça kıymetli olacak” dedi. Konuşmanın ardından bir veli, yaşadıklarını anlatan mektubu CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet’e teslim etti. Sonrasında se +1 Fark le Gölcük Down Sendromlular Derneği’nin birinci yaş günü olmasından dolayı bir kutlama pastası kesildi. Dernek üyeleriyle uzun süre sohbet eden Hürriyeti ziyaretin sonunda down sendromlu çocuklar, aileleri ve dernek yöneticileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.