Hürriyet’e Yeşilova’dan güçlü destek

Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan adayı Hürriyet’in Yeşilova Mahallesi seçim bürosu açılışına Yeşilova’dan güçlü destek geldi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in İzmit Yeşilova Turan Güneş Caddesi üzerindeki seçim bürosu açılışı büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Meşale, havai fişek ve fener alayı eşliğinde gerçekleşen açılışa CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, partililer ve Yeşilovalılar katıldı.

MİLLETİN BAYRAĞINI BELSA’YA DİKECEĞİZ

Büyük bir coşkuyla karşılanan ve seçim bürosuna kadar fener alayı ve meşaleler eşliğinde yürüyen İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, açılışa katılım sağlayarak kendisine destek veren Yeşilova Mahallesi sakinlerine teşekkür etti. Hürriyet yaptığı konuşmasında, “Tüm iktidar gücüyle halka baskı yapmaya çalışanlara inat size sözüm söz, bu seçimi kazanacağız. 31 Mart akşamı ve 1 Nisan sabahı mutlaka Martın sonu bahar olacak ve biz o Belsa’ya milletin bayrağını dikeceğiz. Hep birlikte bunu başaracağız” dedi.

BİZ VİCDANLI İNSANLARIZ, ZALİMLİK YAPMAYACAĞIZ

İzmit Belediye Başkanlığı’nı kazandıkları takdirde kimseye zalimce davranmayacaklarını ifade eden Başkan adayı Hürriyet, “Biz kazandığımızda insanları cezalandırma siyasetine tabi tutmayacağız, ayrıştırmayacağız. Kimseyi kutuplaştırmayacağız, kimseye partizanlık yapmayacağız. Biz vicdanlı insanlarız. Biz siyasi ahlakın ve siyasi nezaketin ne demek olduğunu iyi bilenlerdeniz. Biz hak hukuk adalet diyen insanlarız ve nasıl ki kendimiz için adalet diyorsak herkes için adalet demeye, herkes için eşit, adil ve kaynakları doğru kullanan bir yönetim anlayışını benimsemeye devam edeceğiz. Biz asla zalim olmayacağız, zalimlik yapmayacağız. Biz kazandığımızda İzmit kazanacak” dedi.

YEŞİLOVA’YI KARANLIKLARDAN KURTARACAĞIZ

İzmit Belediyesi Başkanlığını kazandıkları takdirde Yeşilova Mahallesini karanlıklardan kurtaracaklarını da sözlerine ekleyen Başkan adayı Hürriyet, “Onların işsiz bıraktığı gençleri biz iş vermek için gece gündüz çalışacağız. Kadınları sosyalleştireceğiz ve istihdama kavuşturacağız. Karanlık hale getirdikleri bu sokakları aydınlıklara kavuşturacağız. Kadınlarımız daha güvenli bir şekilde bu sokaklarda dolaşabilecek. Ekonomik krizi bu millete reva görenlere inat biz tarımı ve üretimi destekleyeceğiz” açıklamasında bulundu.

AKAR, HÜRRİYET’İN BAŞKANLIĞINI YEŞİLOVA’DAN İLAN ETTİ

Açılış programında konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise 31 Mart’ta yapılacak seçimlerin yerel seçimler olduğunu hatırlatarak beka sorunu olmadığını söyledi. Akar, “Türkiye’de Beka sorunu olursa hepimiz gövdemizi siper ederiz. Yeşilova kararını vermiş, 31 Mart’ı beklemeye gerek bile yok. Fatma Kaplan Hürriyet İzmit’in Belediye Başkanı’dır. Bunu Yeşilova’dan ilan ediyoruz” dedi. Programda konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ise, “Belediyenin kapısı Yeşilova’daki yoksul gençlere, dertlerini anlatacak kadınlara açılsın. Bu kent karanlık ve mutsuz, umutsuz. İzmit eskiden markaydı. 41 plaka Türkiye’nin neresine giderse gitsin bir değerdi. Şimdi biz o günlere dönmek istiyoruz. Hep birlikte bu kenti yönetelim diyoruz, herkes söz sahibi olsun istiyoruz” dedi.

YEŞİLOVA MARTIN SONU BAHAR’IN MÜJDECİSİ

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay Yeşilova Mahallesi’nin kendilerine gösterdiği ilginin Belediye Başkanlığı müjdesi olduğunu ifade ederek, “Bizlere burada yaptığınız bu coşkulu karşılama 31 Mart’ın bahar olacağının ilk müjdesi. Millet ittifakının adayı olarak yola çıkan Fatma Kaplan Hürriyet’i gönülden kutluyorum. Ama önce sizleri kutluyorum. Sizler onları bayrak gibi başınızda taşıyorsunuz. Hangi düşünceye ait olursanız olun bu seçimde sizi yönetecek Fatma Hanıma destek vermenizi bekliyoruz” dedi.