HÜRRİYET’DEN 23 NİSAN MESAJI

By 22 Nisan 2019 Haberler

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlandı.

Türk milletinin demokrasi ve bağımsızlık mücadelesinin 99. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Hürriyet, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 99. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın kıvancı içerisindeyiz”

MECLİSTE ADİL VE HAKÇA KARARLAR

Demokrasimizin temeli olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşı yıllarında ateş, kan ve barut kokularının dört bir yanı sardığı kara günlerde kurulmuş, ulusumuzun kaderini tayin eden savaş kararları dahi bu mecliste adilce ve hakça tartışılarak alınmıştır. Hiç kimsenin hukuku diğer bir kimsenin hukukundan öteye geçmemiş, kimsenin hakkı ve onuru çiğnenmemiştir. Bu yüce mecliste alınan kararlar neticesindedir ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalmasının temelleri atılmıştır.

Varlığını hürriyetine adamış bir milletin temsil edildiği; milli iradenin kalbi meclisimizin açıldığı gün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hatta bütün dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmiştir. Bu vesile ile 99. yılında başta çocuklarımız olmak üzere milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Mücadelede canlarını milletimizin geleceği için feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunuyorum” dedi.