HÜRRİYET TOPÇULAR HALKIYLA BULUŞTU

By 24 Temmuz 2019 Haberler

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Anlat İzmit Söz Sizde” etkinlikleri kapsamında Topçular Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Anlat İzmit Söz Sizde” etkinlikleri kapsamında Topçular Mahallesi sakinleriyle Şeref Meydanı’nda bir araya geldi. Başkan Hürriyet mahallelilerin sorunlarını tek tek dinledi. Program Başkan Hürriyet’in yanı sıra İzmit Belediye Başkan Yardımcılar Dilek Yalçın, Nurettin Bulut, Topçular Mahallesi Muhtarı Naz Hanım Yazar, meclis üyeleri, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Programda Başkan Hürriyet’e mahalle sakinlerinden Faysal Oğuz tarafından karakalem portre hediye edildi.

SEN ANLAT İZMİT DİYORUZ

Vatandaşların sorunlarını tek tek dinleyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “İzmit buluşmaları adı altında sen anlat İzmit diyoruz. Hem sorunları yerinde tespit etmiş oluyoruz hem de sizlerle hasret gideriyoruz. Bu programlarımızda belediye başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimiz hazır bulunuyor. Bunun nedeni ise sorunları hızlıca çözebilmektir” dedi.

HALKIN ARASINDAYIZ

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “Geçmişte nasıl halkın arasında olduysam bundan sonrada halkın arasında olmaya devam edeceğim. Topçular halkımızın da ihtiyaçları var. Bunları biliyorum. Gayretle çalışıyoruz. 5 yıl boyunca belediye başkanlığı görevimiz olacak. Mali durumu düzelttikçe projelerimizi daha da genişleteceğiz.

ŞEFFAF YÖNETİM

Şeffaf bir yönetim anlayışı uyguluyoruz. Bütün ihaleleri ve alımları canlı olarak yayınlıyoruz. Bunun nedeni ise kimsenin kafasında soru işareti kalmasın diye. 5 yıl sonra görevim bittiğinde alnımın akıyla görevimi teslim etmek isterim” ifadelerinde bulundu.

KREŞ ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK

Konuşmalarına devam eden Hürriyet, “Dediğim gibi şeffaf bir yönetim sergiliyoruz. Bunun en büyük örneklerinden biri de tasarruf yapıyoruz. Tasarruf ettikçe bu bütçeleri hizmete ayırıyoruz. Birçok projemize başladık. İnanın çok hızlı hareket ediyoruz. Örneği kreşlerimize başladık. Kreşlerimizin öncelikle cüzi miktarlarda bir ücreti olacak ilerleyen etaplarda ise ücretsiz olacak” şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN

Başkan Hürriyet, ”Hizmetlerimizin ucuzlatılmasıyla ilgili meclisimize önergeler sundum. Meclis komisyonunda şuan görüşülüyor. Sizler için çalışıyoruz. Eksiğimiz olabilir, eksiğimiz olduğunda lütfen bizi uyarın. Bunun için Whatsapp iletişim hattı kurduk. Buradan bizlere ulaşın bizde sorunlarınıza çözüm üretmeye çalışacağız” dedi.