Hürriyet, “Şirket işçileri de cumartesi izinli olacak”

By 25 Mart 2019 Arşiv

Serdar Mahallesi mitinginden konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Belediye şirketlerinde çalıştırılan işçilerimiz ayrıştırılmadan kadrolular gibi cumartesi günüde hafta tatilinden yararlanabilecekler” dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Serdar Mahallesi’nde mahalle sakinleriyle buluştu. Büyük bir coşkunun hakim olduğu mitinge Hürriyet’in yanı sıra CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, geçmiş dönem belediye başkanlarından Sefa Sirmen, İl Başkanı Cengiz, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, parti yöneticileri, meclis üyesi adayları ve partililer katıldı.

HÜRRİYET ANNENİZ OLACAK

Programda ilk olarak konuşan ve vatandaşların Sefa Sirmen tezahüratlarına cevap veren CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “31 Mart akşamı bahar gelecek. Seçimi kazanacağız. Nasıl 15 yıl önce Sefa Sirmen babanız olduysa şimdi de Fatma Kaplan Hürriyet sizlerin annesi olacaktır” ifadelerinde bulundu.

TEKRARDAN MARKA KENT OLACAK

Ardından konuşan geçmiş dönem İzmit Belediye Başkanı Sefa Sirmen, “Zor günlerimiz oldu fakat bu zor günlere rağmen Türkiye bizim projelerimizi konuşuyordu. Kocaelispor’u konuşuyordu. Fakat geçen 15 yılda İzmit unutuldu. Fatma Kaplan Hürriyet göreve gelince İzmit tekrardan marka kent olacak” şeklinde konuştu.

KADIN ELİ DEĞECEK

Ardından konuşan CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, “İzmir’de olduğu gibi İzmit’i de alacağız. Kocaeli’yi de alacağız. İstanbul’u da, Ankara’yı da alacağız. Fatma Kaplan Hürriyet İzmit için aday olduğunda içimde yeni umutlar doğdu. Fatma kardeşim başkan olacak belediyeye kadın eli değecek” ifadelerinde bulundu.

SERDAR’A HİÇ GELMEMİŞLER

Ardından konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “15 yıl bu kenti yönetmişler 8 yıl milletvekili yapmış birini aday göstermişler bir gün İzmit’e gelmemiş bir Serdar Mahallesi’ne gelmemiş birini aday gösterdiler. Bizim adayımız Fatma Kaplan Hürriyet’e bakıldığında ise her zaman halkla iç içe olmuş mecliste İzmit’i konuşmuş, Kocaeli’yi konuşmuştur. 31 Mart gecesi Fatma Kaplan Hürriyet ile kazanacağız” ifadelerinde bulundu.

SAHİP ÇIKACAĞIZ

Son olarak konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Biz bu işe inandık. Bugüne kadar size sahip çıkılmadı ama biz ayın Sefa Sirmen’in sahip çıktığı gibi size sahip çıkacağız. Bu arada sizleri temsilen Ferdi Yalın ve Oktay Güngördü kardeşlerim benim yanımda olacak. Kendileri benim koordinatörüm olacak buradan sizlere bunun sözünü veriyorum” şeklinde konuştu.

CUMARTESİ İZİNLİ OLACAKLAR

Konuşmalarına devam eden Hürriyet, “Belediyede çalışan ve buraya gelemeyen arkadaşlarımız var. Korkmasınlar hiçbir arkadaşımızın ekmeğine dokunulmayacak. Ayrıca şunun da sözünü veriyorum. Belediye şirketlerinde çalıştırılan işçilerimiz ayrıştırılmadan kadrolular gibi cumartesi günüde hafta tatilinden yararlanabilecekler” dedi.

DÜĞÜN SALONLARI ÜCRETSİZ

Hürriyet, “Kültür merkezi adı altından düğün salonları yaptılar. Yüksek fiyatlarda insanlara sunuyorlar. Biz göreve geldiğimizde işsizlere, asgari ücretlilere ve emeklilikte yaşa takılanlara bu düğün salonlarını ücretsiz yapacağız” şeklinde konuştu.