HÜRRİYET: “İZMİT’TEN SPORCULAR YETİŞSİN İSTİYORUZ”

By 5 Ağustos 2019 Haberler

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu,  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Hürriyet, “İzmit’ten sporcular yetişsin istiyoruz” dedi.

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Genel Sekreter Mithat Ağa, Başkan Yardımcısı Ertan Demirhan, Başkan Vekili Yalçın Gül,  Yönetim Kurulu Üyeleri Işıl Bozca, Mehmet Durukan, Ali Akbaş, Celal Güreşen ve Kemal Şekersoy da hazır bulundu.

SPOR BENİM İÇİN ÖNEMLİ

Ziyarette konuşan Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Spor benim için önemli bir alan olduğu için belediyemizde Spor Birimini aktif ettik. Spor biriminin başına da Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun içinde olan Mithat Ağa’yı getirdik. Hem sizinle olan dayanışmamız artsın hem de bu alanda yapılacak olan çalışmalarda daha doğru adımlar atalım istedik.  Biz, İzmit Belediyesi olarak,  İzmit’ten Kocaeli’nden sporcular yetişsin istiyoruz. Birlikte çalışmak ortaya güzel bir enerji çıkaracaktır” dedi.

BİZE NE DÜŞERSE YAPMAYA HAZIRIZ

Başkan Hürriyet, “Kulüplerimizin ve sporcularımızın ihtiyacı noktasında bize düşen ne olursa el birliği ile yapmaya hazırız.  Sporda elde edilen başarılar o kentin başarılı olması demektir.  Kentin başarılı olması içinde her zaman çalışmaya hazırız. Özellikle spor alanında bize düşen ne varsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

SARISU KAMPI KULÜPLERE AÇILIYOR

Başkan Hürriyet son olarak, “Sarısu kampımızı bakıma aldık. Seneye de açıyoruz inşallah. Tüm kulüplerimize yasak olmadan kullandıracağız. Yine kulüplerimize verdiğimiz sözler var onları da önümüzdeki yılın bütçesiyle sağlayacağız. Kulüplerimizin daha iyi koşullarda hizmet vermesini istiyoruz. Bizde gereken desteği sunacağız” ifadelerinde bulundu.

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın’da Başkan Hürriyet’in spora olan ilgi ve desteğinin kendilerini çok mutlu ettiğini ve umutlandırdığı belirerek,   el birliğiyle, şehirde amatör sporu hak ettiği noktaya getireceklerini belirtti.